Halálos balesettel végződött az illegális határátlépés: egy ember a Dunába fulladt

Egy ember meghalt, három másik eltűnt, amikor egy illegális határátlépés közben felborult egy csónak a Duna szerb–horvát határszakaszán.

A jövőben az órás követés helyett 30-40 percenként közlekednek majd a hajók az Újpest, Árpád út és a Haller utca között.
Ezentúl egész nap közlekedik a D12-es hajójárat a Dunán a Rómaifürdő és a Kopaszi-gát között – írja közleményében a Budapesti Közlekedési Központ. A döntést arra hivatkozva hozta Vitézy Dávid vezérigazgató, hogy a július 1. óta közlekedő hajójáratok már hétfőre zsúfolttá váltak.
A jövőben a tervezett órás követés helyett a hajók 30-40 percenként közlekednek majd az Újpest, Árpád út és a Haller utca között. A BKK közleményében azt ígérte, az utasszám-adatok alapján tovább vizsgálják a járatok sűrítésének lehetőségét, és a menetrendet az igényekhez fogják igazítani.