A magyarországi vb-re érkezett világklasszis elmondta, képes-e Budapest olimpiát rendezni
A sztárúszó nem beszélt mellé, elmondta a véleményét Magyarországról.
Több mint 6 ezer képet tartalmaz az a digitalizált olimpiai fotóalbum, amelyet az MTVA Sajtó és Fotóarchívuma július 10-étől tesz elérhetővé. A Sajtó és Fotóarchívum munkatársai 3430 fotónegatívot dolgoztak fel az 1952 és 2000 közötti olimpiai játékok képanyagaiból.
A 2000-es sydney-i olimpia volt az első, ahol a hagyományos képek mellett már digitális fotók is készültek. A 2000 és 2008 közötti papírképekből mintegy 2480 fotót most digitalizáltak. A keresés támogatásához pontosították a kulcsszavakat, valamint felhasználást segítő háttér információkat tettek a képek mögé. Hasonló tartalmi felújításon esett át 350 darab már korábban digitalizált, a sydney-i olimpiát megelőző játékokon készült olimpiai fotó is – közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) pénteken az MTI-vel. A fényképeken frissen megfogalmazott képaláírásokon túl az eredeti szövegek is megtalálhatók, a háttér információkban a képen látható személyekről, eseményekről is olvashatnak az érdeklődők. A 6260 képet tartalmazó olimpiai mappa a fotobank.mti.hu oldalon található.
Az olimpiai felkészülés másik újdonsága az MTVA Sajtó- és Fotóarchívum Hírlevelének július 16-i Olimpiai különszáma, amelyben nemzetközi és hazai vonatkozású színes írásokat olvashatnak az érdeklődők az olimpiák érdekességeiről és legekről. A hírlevél bemutatja az olimpiai játékok történetein túl a legfiatalabb és legidősebb, a legtöbb érmet nyert, a legtöbb olimpián részt vett olimpikonokat. Külön írás készül a három londoni olimpiáról, valamint az elmúlt időszak olimpiai formaruháiról, kabala figuráiról, magyar zászlóvivőkről. A szolgáltatásról technikai információ az www.mtva.hu/tartalomertekesites oldalon olvasható.