Csütörtökön konzultál az IMF küldöttségével a főpolgármester. Tarlós István az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta, várhatóan két téma kerül majd napirendre: a budapesti tömegközlekedés jövője és finanszírozása, valamint a 4-es metró problémái.
A politikus beszélt arról is, hogy felfüggesztették az Alstom-kocsik csúszása miatti pert, cserébe viszont a cég többletszerelvényeket ad Budapestnek, amiket a 3-as metró vonalán hasznosíthatnak majd. Hozzátette: ehhez szükség van arra, hogy a 2-es metró járműcseréjének Európai Beruházási Bank általi finanszírozása megszűnjön, a projekt pedig átkerüljön a Közlekedési Operatív Programba.