Újpest-Fradi: 1-1

2012. május 12. 18:17

1-1-es döntetlennel végződött az Újpest és a Fradi 210. bajnoki összecsapása szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában.

Telt ház volt az Újpest stadionjában a vendég Ferencváros elleni 210. rangadón, csak a biztonsági okok miatt lezárt szektorok maradtak üresek. A 21. percben Grúz Tamás egy szöglet után vezetéshez juttatta a vendégcsapatot, amely a folytatásban növelhette volna előnyét, de két nagy helyzetet is kihagyott. A dobálózó FTC-szurkolók miatt egy percig állt a játék.

A második félidő elején is egyperces kényszerszünetet kellett tartani, mert az újpesti drukkerek fáklyákat gyújtottak a lelátón, ráadásul az egyikkel célba vették Jova Leventét. Bár a Ferencváros kapusát végül nem találták el, a lángoló pirotechnikai eszköz a tizenhatoson belül landolt. A felfokozott lelátói hangulat nem ragadt át a játékosokra, a támadókedv alaposan visszaesett az első félidőhöz képest. Az Újpest végül a Fradi gólját szerző Grúz Tamás szabálytalansága miatt megítélt tizenegyesből egyenlített, Dusan Vasiljevic révén. A hazaiak a hajrában nagy erőket mozgósítottak a győzelem megszerzéséért, több nagy helyzetet is kidolgoztak, Jova bravúrjaival tartani tudta a döntetlent az FTC.

2012. május 12. 20:58
Bajnok a Loki. :) Nekem ez fontosabb, mint a Fradi-Újpest.
lavor
2012. május 12. 20:38
Elég vicces volt most a metrózás. A metrókocsi, ahova felszálltam, tele volt német turistával, meg 5-6 készenlétivel. Szurkoló egy száll se. Vajon mit gondolhattak ezek a német turisták? Hühm!