És még mondják, hogy a magyar választó passzív, nehezen mozdul!
A rendőrség, ami mégiscsak legjobban ismer minket, másképp gondolja. Az ORFK 20 000 kézi működtetésű könnygázgránátot vásárol.
A Magyar Nemzet és a Magyar Hírlap úgy tudja, hogy egy vizsgálat szerint a honvédség törvénytelenül adott fegyvereket a rendőrségnek a 2006 októberi tömegoszlatásokhoz, Szekeres Imre akkori honvédelmi minisztert pedig politikai felelősség terhelheti az ügyben. Az MSZP szerint nem történt jogszerűtlenség.
A Magyar Nemzet és a Magyar Hírlap szerdán azt írta: a honvédelmi tárcánál Hende Csaba miniszter utasítására folyó, hamarosan lezáruló részletes vizsgálat szerint a honvédség törvénytelenül adott a 2006 októberi tömegoszlatáshoz gránátokat, gránátvetőket, valamint egy barikád felszámolására alkalmas teherautót. A jelentés szerint a fegyverek átadása nem történhetett az akkori miniszter, Szekeres Imre tudta nélkül, így őt az ügyben politikai felelősség terheli – írta a Magyar Nemzet.
Az MSZP erre reagálva közleményében tudatta: „a valóság az, hogy a rendőrség egy még 2003-ban kötött együttműködési szerződés alapján, amelyet a honvédség részéről Fodor Lajos mai közigazgatási államtitkár, mint vezérkari főnök írt alá, a Honvédség Műveleti Központjához fordult azzal a kéréssel, hogy a honvédség kézi könnygáz alkalmazásához alkalmas eszközöket és nem fegyvereket, lőszert adjon át. A volt katonai vezetők közlése szerint mindez nem október 23-án, hanem korábban történt, amit egyébként később a rendőrség visszaszolgáltatott”. Hozzátették: Szekeres Imre volt honvédelmi miniszter korábbi nyilatkozataiban már kijelentette, hogy maradéktalanul bízik a volt katonai vezetőkben, és meg van arról győződve, hogy az alkotmánynak és a törvényeknek megfelelően jártak el minden esetben.
A szocialisták szerint a Magyar Nemzet „valótlan híre” próbálja elterelni a figyelmet a honvédség mai valós helyzetét jellemző tényekről, illetve ellensúlyt próbál képezni arra, hogy az MSZP szerdán indít vitát az Ajánlat Magyarországnak című vitairatról, amelyet a Szekeres Imre kuratóriumi elnökletével működő József Attila Alapítvány szakértői dolgoztak ki.