Levezették, hogy hogyan is néz ki a gazdasági semlegesség a gyakorlatban: szép évünk lesz jövőre (VIDEÓ)
Ömleni fog a pénz Nyugatról és Keletről, közben pedig Magyarország gyártja a GDP-t.
A Financial Times Beyondbrics blogja az új konvergenciaprogramot értékelte. A cikk szerint korai lenne azt mondani, hogy Magyarország a legjobb haverságban van az EU-val, de itt a kezdet.
Korai lenne azt mondani, hogy Magyarország a legjobb haverságban van az EU-val, de itt a kezdet – írta a magyar kormány konvergencia-jelentésére hivatkozva Kester Eddy a Financial Times Beyondbrics blogján. A cikk kiemelte, hogy a terv 150 milliárd forintos költségvetési kiigazítást tartalmaz erre az évre, hogy az ország „biztonságosan” eleget tehessen a GDP 2,5 százalékának megfelelő hiánycélnak, és 600 milliárdos kiigazítást tartalmaz a következő évre a 2,2 százalékos hiány érdekében. A brit gazdasági lap cikke szerint a terv csak 0,1 százalékra korrigálja a gazdasági növekedést, ami közelebb áll a legtöbb független elemző előrejelzéseihez. Azonban, miközben néhány módosítást megtett, Orbán végig ragaszkodott ahhoz, hogy kormánya nem fog meghajolni az összes uniós feltételnek.
Arra a kérdésre, hogy Magyarország megkezdheti-e a tárgyalásokat megoldatlanul maradt vitatott kérdésekkel, Orbán azt válaszolta hétfőn, hogy nem tudja megmondani, meg fogják próbálni – írta Kester Eddy. A cikk áttekintette a tervben szereplő, pénzügyi tranzakciókra és a telekommunikációs szolgáltatásokra kivetendő új adókat. A cikk végezetül idézte David Hewitt-et, a Barclays Capital közgazdászát. Hewitt szerint az Európai Bizottság a tervet kielégítőnek fogja találni, és vissza fog lépni a kohéziós források visszatartásra irányuló uniós tervtől, valamint program hasznos alapként szolgálhat az EU-IMF tárgyalások megkezdéséhez. Ugyanakkor a cikkíró szerint a piacokat nem hatotta meg a terv, a forint 0,77 százalékot gyengült hétfőn – idézi a Beyondbrics blog írását a Médianéző.