Orbán: A német ipar Magyarország szövetségese

2012. március 06. 12:19

Gyárat épít Kecskeméten a német Knorr-Bremse vállalat. A beruházás bejelentésén Orbán Viktor miniszterelnök azt mondta: a német ipar Magyarország szövetségese, mert nem a piacunkat akarja megszerezni, hanem szüksége van a munkánkra.

2012. március 06. 12:19

A német ipar Magyarország szövetségese, mert nem a piacunkat akarja megszerezni, hanem szüksége van a munkánkra – mondta Orbán Viktor Kecskeméten, a Knorr-Bremse haszongépjármű üzletágának beruházását bejelentő rendezvényen. „Mi magyarok gyarmatosítóknak tekintettük azokat, akiknek csak a piacunk kellett, és mindig szövetségesnek tekintettük azokat, akiknek szükségük volt a munkánkra is” – fogalmazott a miniszterelnök. A kormányfő szerint a kecskeméti beruházás is egy fontos jelzés, amely azt jelenti: Magyarország távolodik a válságzónától, hogy „jó irányba mennek a dolgok” – mondta.   

A német Knorr-Bremse vállalatcsoporthoz tartozó Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. több mint 5 milliárd forintos beruházással egy korszerű, modulárisan kialakított gyártóépületet és fejlesztőlabort épít zöldmezős beruházásként, 22 ezer négyzetméter alapterületen. A projekt az Európai Unió támogatásával, az új Széchenyi Terv keretében valósul meg. A támogatás összege 1,2 milliárd forint. Az új gyár 110 új munkahelyet teremt.

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2012. március 06. 16:03
Jobb lenne, sokkal jobb, ha a magyar ipar építene gyárakat Németországban, meg máshol is.
Gumimaci
2012. március 06. 14:31
"Orbán: A német ipar Magyarország szövetségese" Ez így igaz. Magyarország tudja, kik a szövetségesei. Orbán Viktor szövetségesei pedig:Abdullah bin Abdul Aziz,Ven Csia-pao. Szóval azok, akik nem ismerik.
tarackos
2012. március 06. 14:04
Ez jó hír! Jöhetne még több gyár kihasználni a termelési tényezőinket ha már a nem tisztelt ME nem képes rá...
Gyurcsány Viktor
2012. március 06. 13:38
Éljen a gazdasági szabadságharc, a keleti nyitás! (Csak ne sokáig!)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!