Izzott a levegő a stúdióban, Csintalan durván lejáratta magát
A bukfenckirály ismét alakított.
A szocialisták „őrséget” állítottak az Országgyűlés előtti Kossuth térre, hogy így tiltakozzanak a Károlyi-szobor eltávolítása ellen.
Az MSZP „őrséget” állított a budapesti Kossuth térre, hogy így tiltakozzon a Károlyi Mihály-szobor eltávolítása ellen. Molnár Zsolt, az ellenzéki párt budapesti szervezetének elnöke hétfői sajtótájékoztatóján elmondta: a következő két hétben szoborőrség áll a Kossuth tér északi parkolójának kapujában, ahol napközben kerületi és országgyűlési képviselők, aktivisták, szimpatizánsok állnak majd. Szavai szerint Károlyi Mihály sokat tett az újkori magyar demokráciáért, a munkavállalói jogokért, köztársasági elnöksége idején vezették be a demokratikus választási törvényt, a sajtó- és gyülekezési szabadságot, s elutasította a trianoni békeszerződés. Jelezte: elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány egy „presztízsberuházás kapcsán szembemenjen ezekkel az értékekkel”.
Horváth Csaba, a szocialisták fővárosi frakcióvezetője arról beszélt, hogy a szobor elszállítását fizikailag nem tudják megakadályozni, „nem vetik magukat a teherautók elé”, ugyanakkor jelenlétükkel azt demonstrálják: a köztársaság eszméjét „se hat ökörrel, se lánctalpas tankokkal nem tudják innen elvonni”. Úgy vélekedett: a demokráciát lehet ideig-óráig korlátozni, lehet bizonyos keretek közé szorítani, de „a szabadságvágy olyan akarat, amely hosszú távon nem hagyja magát”. Az MSZP-s politikus kijelentette: a Fidesz meg akarja szüntetni az egyenjogúságot szavataló demokratikus intézményeket, s az első magyar köztársasági elnökhöz köthető „vívmányokat”. Károlyi Mihályt erős szociális érzelmű, demokrata embernek nevezte, aki hibái ellenére „minden tettével igazolta szándékai tisztességességét”, s kiérdemelte, hogy méltó helyet kapjon az ország főterén. Mint mondta, „naponta aggódhatunk, hogy melyik éjszaka lesz, amikor majd jön a nagy sötét fekete autó, amelyre felpakolják és elszállítják Károlyi Mihály-szobrát”, majd úgy folytatta: „ha a kormány valóban tisztelné a múltat, és nem pedig a szimbolikus jelent kívánná szolgálni jobbikos követőivel együtt, akkor nyilvánvalóan a szobor jól megférne a Kossuth tér e távoli sarkán”. Horváth Csaba megjegyezte, helyette olyan „pótlékokkal” fogják majd megtölteni a teret, amelyek vizuálisan tetszetősek, ám a tervezettnél 10 milliárd forinttal többe kerülnek.