Friss kutatás: egy egész társadalmi réteg ellenzi Ursula von der Leyen legújabb tervét
A magyar gazdák ellenzik a brüsszeli javaslatot.
Épp amikor Magyarország vissza akarja szerezni elvesztett hitelét a nemzetközi befektetők szemében, újabb vita robbant ki Budapest és két nyugati cég között – írta a Financial Times bloggere a Hungáriavíz tervezett államosítása kapcsán.
Épp amikor Magyarország vissza akarja szerezni elvesztett hitelét a nemzetközi befektetők szemében, újabb vita robbant ki Budapest és két nyugati cég között – írta Kester Eddy a Financial Times Beyondbrics blogján. A főváros ugyanis bejelentette, hogy felmondja azt a szerződést, amelyet még 1997-ben kötött a Hungáriavíz, egy francia-német vegyes vállalat, és a Fővárosi Vízművek. A városatyák rosszabb időzítést nem is választhattak volna, hiszen a kormány csupán néhány napja jelentette be, hogy további beruházásokra akarja ösztönözni a befektetőket – emlékeztetett a cikk. A Hungáriavíz céget a francia Suez Environment és a német RWE alapította, és annak idején 25 százalékos részesedést vásároltak a Fővárosi Vízművekben – idézi az írást a Médianéző.
A kormány és Budapest már egy ideje túlzott profitokra és túl nagy kontrollra panaszkodnak és vissza akarják szerezni a céget – emlékeztetett a FT szerzője, aki azt is megírta, hogy a mostani döntést állítólag öt defektes vízcsap okozta. A cikk idézte a Suez Environnement és az RWE közleményét, amely szerint a szerződést mindig tiszteletben tartották, annak előírásait a két társaság „a legapróbb részletekig követte és elismerten magas színvonalú szolgáltatást nyújtott.” A két cég továbbra is kész a tárgyalásokra. A pécsi vízmű kapcsán a Suez már ismeri ezt a szituációt – írta a szerző, aki szerint a Fidesz sok energiát fektet a kommunikációs stratégiájába, ami jól működik a szavazók körében, de az üzleti szférát nem hatják meg patriotikus szlogenek.