Történelmi döntést hozott Donald Trump elnöksége első napjaiban – a magyarokra is hatással lehet
A 150 éves gyakorlatot felülíró rendelet az egyik legvitatottabb döntése az amerikai elnöknek.
Az amerikai lap cikke idézte Semjén Zsoltot, aki szerint a kritikusok nem támasztották alá jogi érvekkel, hogy az alkotmány pontosan melyik EU-s törvényt sérti meg.
Magyarország boszorkányüldözést lát az Európai Parlament elítélő határozatában – írta Rácz Gergő a Wall Street Journal Emerging Europe blogján. Magyar kormánytisztviselők szerint a határozat politikai indíttatású. Az EP „komoly aggodalmának” adott hangot a demokrácia, jogállamiság és emberi jogok magyarországi helyzete miatt – emlékeztetett a cikk. „Aggódok az EP miatt, mert úgy hoznak döntéseket, hogy nem ismerik az alapvető tényeket” – mondta Semjén Zsolt, aki szerint a kritikusok nem támasztották alá jogi érvekkel, hogy az alkotmány pontosan melyik EU-s törvényt sérti meg. Kovács Zoltán szerint a döntés politikailag motivált. A Fideszes politikusok magyar és európai baloldali politikusok Magyarország elleni előre megfontolt támadásaként értékelik – írta Rácz.
„Gyakorlatilag azt mondják, hogy nem szeretnek minket. Mi igyekszünk úgy cselekedni, hogy szeressenek minket, de ha nem, hát nem. A baloldal nem tudja elfogadni, hogy az alkotmányunk keresztény értékeken alapul. Nem tudják elfogadni, hogy a házasság férfi és nő között jön létre. Nem tudják elfogadni, hogy a világ nem az ő eszmerendszerük szerint forog, hanem a természet rendje szerint” – idézte a cikk Semjén Zsoltot, aki szerint a magyar szocialista EP-képviselők kritikájára van egy találó kifejezés: „hazaárulás.” Az Amnesty International ugyanakkor üdvözölte a határozatot – írja a Médianéző.