Vádat emelt a Központi Nyomozó Főügyészség Hagyó Miklós korábbi szocialista főpolgármester-helyettes és 14 társa – így Antal Attila és Balogh Zsolt, a BKV Zrt. két korábbi vezérigazgatója – ellen folytatólagosan, bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és más bűncselekmények ügyében – írja az Origo. A főügyészség egy kivétellel minden vádlottra börtönbüntetés kiszabását kérte.
Az ügyészség szerdai közleménye szerint Hagyó tanácsadójával, L. Ottóval és H. Évával, a BKV-hoz tartozó DBR Metro részleg sajtóreferensével 2007 és 2009 között többször utasítást adott a BKV Zrt. vezetőinek, hogy a közlekedési vállalat számára hátrányos döntéseket hozzanak, ilyen jellegű szerződéseket kössenek. A vádlottak a vád szerint annak ellenére teljesítették a megbízásokat, hogy tudták, azok nem a BKV és a város érdekeit szolgálják. A bűnszervezet a vádirat szerint 2008 augusztusáig működött, és Hagyó Miklós vezetésével több mint 1,49 milliárd forint kárt okozott a közlekedési vállalatnak. Az Origo úgy tudja, a vádiratban 31 cég összesen 41 olyan szerződése szerepel, amelyek „az ésszerű gazdálkodás és szempontjait figyelmen kívül hagyva jöttek létre”.