Helyeslik a választójogot Erdélyben

2011. december 28. 10:17

A romániai magyar kisebbség vezetői pozitívan értékelték az új magyar választójogi szabályozást.

2011. december 28. 10:17

Valamennyi erdélyi magyar párt vezetője pozitívan értékelte, hogy a választójogi törvény módosításával az Országgyűlés szavazati jogot biztosított a határon túli magyarok számára.

 
Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke a Krónika napilapnak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy „a szavazati jog megadásának együtt kellett járnia a honosítással”. Szerinte enélkül kétféle magyar állampolgárságról kellene beszélni. Hozzátette, az RMDSZ mindvégig a törvénynek azt a változatát támogatta, amely szerint a határon túli magyarok csak pártlistákra szavazhatnak.
 
Toró T. Tibor, az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) ideiglenes elnöke a nemzetegyesítési folyamat újabb fontos és logikus lépésének nevezte, hogy a kisebbségben élő magyarok is szerepet vállalhatnak az anyaország politikai életében. 
 
Szász Jenő, a Magyar Polgári Párt (MPP) elnöke is jelentős előrelépésnek nevezte a választójogi törvény módosítását, és úgy értékelte, a jogszabály révén a nemzet immár a közjog és a közélet területén is egyesülhet.

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
=nessuno=
2011. december 28. 22:45
Sérül a választójog egyenlősége. Alkotmány (Alaptörvény) ellenes a szabályozás.
liberálzöld.
2011. december 28. 15:26
Attól tartok, hogy máris kétfajta állampolgár van (szavazati jogot tekintve). Rosszul tudom, hogy a külhoniak csak pártra szavazhatnak? Ki fogja őket, az érdekeiket képvisekni a parlametben?
Panzergeneral
2011. december 28. 11:42
Hunorka, akkor magyarázd meg Verestóy baltásnak azt a kijelentését, hogy ő nem fog magyar állampolgárságért folyamodni! Hazug banda, remélem kipottyantok a 2012-es évi választáson.
Gombóc XVI. Artúr
2011. december 28. 10:48
Az nagyon nem volt jó, hogy külhoni honfitársainkkal nem törődtek ezidáig, de ha a honosítással (például) az ingyenes egészségügyi ellátás is jár(na), akkor azért halkan megkérdezném, hogy a számlát ki fogja fizetni? Félreértés ne essék az nagyon helyes, hogy végre őrájuk is figyelnek, de elbírna ekkora plusz terhet az egészségügy, ami már így is a szakadék szélén táncol?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!