Ki nem találja, mi lett a legnépszerűbb fiú név az újszülöttek körében Angliában
Az arab eredetű név 2016 óta szerepel a fiúnevek top 10-es listáján a szigetországban.
Az ENSZ éves jelentése szerint a HDI alternatív gazdasági mutató általi összevetésben Magyarország a 38. legfejlettebb ország a világon, egyben a nagyon fejlett országok csoportjába tartozik. A listát Norvégia vezeti, megelőzve Ausztráliát és Hollandiát.
Az ENSZ éves jelentése szerint Norvégia a legfejlettebb, Ausztrália és Hollandia előtt. Magyarország a 38. a világ országait az emberi fejlődési index (HDI) alapján összevető vizsgálatban. Az ENSZ tanulmányában a nemzetek teljesítményét az egészség, az oktatás és a gazdaság terén elért eredmények együttes figyelembe vételével értékelte. Az összevetés alapját képezi egyebek mellett a születéskor várható élettartam, az iskolában töltött évek átlagos száma és az egy főre jutó bruttó nemzeti jövedelem. A HDI tehát egy alternatív gazdasági mutató, amely a száraz gazdasági mutatókkal ellentétben az egyes országok lakosságának tényleges jólétére igyekszik rávilágítani.
A HDI alapján az Egyesült Államok a világ negyedik legfejlettebb országának számít, a többi nagyhatalom közül Kína a 101., India a 134. helyen végzett. A legelmaradottabbak a fekete-afrikai országok: a sort a Kongói Demokratikus Köztársaság zárja, ahol 48,4 év a születéskor várható élettartam, és egy kongói átlagosan mindössze 3,5 évet tölt az iskolában. Magyarországon – amely előtt Katar, mögötte pedig Lengyelország végzett – 74,4 év a születéskor várható élettartam, míg az iskolában töltött évek átlagos száma 11,1 év.
A világszervezet a HDI nagysága alapján négy kategóriába sorolta a vizsgálatba bevont száznyolcvanhét országot: az emberi fejlődés szempontjából nagyon fejlett, fejlett, közepesen és alacsonyan fejlett államok csoportjába. Magyarország a nagyon fejlett osztályba tartozik.