Az ünnepek alatt sem pihennek a tűzoltók – Budapesten egy sütőben hagyott kacsa okozott riadalmat
A tűzesetek mellett közúti balesetekhez és idős, egyedül élő emberekhez is kiszálltak a tűzoltók.
A Központi Nyomozó Főügyészségen nem tudnak olyan ügyről, ahol gyanúsítottként nyomoztak volna Kocsis István ellen - holott 2009-ben eljárás indult az általa vezetett BKV offshore-szerződéseivel kapcsolatban.
Az összes BKV-val kapcsolatos nyomozást átvette tavaly tavasszal a Központi Nyomozó Főügyészség a BRFK-tól - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya az Index kérdésére. A főügyészség szóvivője, Fazekas Géza elmondta: csak olyan BKV-s ügyekről tud beszámolni, amelyekben Kocsis István feljelentőként érintett, olyanról, ahol gyanúsítottként ellene nyomoztak volna, nem.
A BKV-s offshore-szerződésekkel kapcsolatban a VII. kerületi rendőrkapitányság gazdaságvédelmi osztályán indult nyomozás 2009. áprilisban. Kocsis újdonsült BKV-vezérigazgatóként többek között két offshore céggel is furcsa szerződést kötött 2008 végén. A szerződések nyomán, közel 23, illetve 24 millió forintért elkészült tanulmányokat azonban KSH-jelentésekből, az akkori kormány konvergenciaprogramjából, és egy Index-cikkből ollózták össze.
A szerződések utáni nyomozással kezdődött 2009 tavaszán a nagy sorozat a BKV-nál és a fővárosi cégeknél. Az eljárásokat sokszor Kocsis István feljelentése alapján kezdte a BRFK, majd az ügyeket átvette az ügyészség. Fazekas Géza elmondása szerint Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes és húsz társa ellen záró szakaszába érkezett az eljárás.
Folyik a nyomozás a BRFK-n a fővárosi közműcégek (Főtáv, Főkert, Budapesti Gyógyfürdők, FKF) ügyében is.