Elárulta a MÁV főigazgatója, mi lesz a vasútállomásokkal
Fekete Zoltán kijelentette, első a közlekedési, a vasúti funkció megtartása, ennek rovására fejleszteni nem lehet, de a helyi közösségek ellenében sem.
Az országos tiszti főorvos szerint az ÁNTSZ új informatikai rendszere gyorsabb és hatékonyabb cselekvést tesz lehetővé járványok és közegészségügyi problémák esetén.
Az ÁNTSZ most befejeződött kétmilliárd forint értékű informatikai fejlesztése gyorsabb reagálást biztosít járványok és közegészségügyi problémák esetén - jelentette be Paller Judit országos tiszti főorvos. Kovács Attila, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat helyettes vezetője kifejtette: „Mostantól ha egy háziorvos fertőző betegség gyanúját észleli, az elektronikus felületen azonnal jelenteni tudja azt a szolgálatnak, az orvos pedig ugyanezen a rendszeren keresztül hamarabb lekérdezheti az elkészült vizsgálati eredményt”.
A helyettes szerint az ÁNTSZ húsz éve szigetszerűen működött, a papíralapú adatforgalom miatt azonban hosszú reagálási idővel kellett számolni. Az új, elektronikus rendszer ezzel szemben azonnali kommunikációt tesz lehetővé a hatóságokkal és más szervezetekkel. Srágli Attila projektvezető elmondta: a fejlesztés célja az, hogy „biztosítsák az elektronikus kapcsolatot a járványügy, a kémiai biztonság és a sugáregészségügy területén”, az ÁNTSZ és az adatszolgáltatók között.