Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A bankcsoporton belül létrejövő ingatlanforgalmazó cég piaci áron megvenné az ingatlant a bajba jutott devizaadóstól, aki aztán bérleti jogot élvezhetne.
Az OTP egy saját „eszközkezelő” felállítására is készül, hogy enyhítsen a devizahitelesek gondjain - mondta Gresa István, az OTP vezérigazgató-helyettese a hitelintézet csütörtöki sajtótájékoztatóján. A vezető kifejtette: ez a bankcsoporton belül létrejövő ingatlanforgalmazó cég piaci áron megvenné az ingatlant a bajba jutott devizaadóstól, aki aztán bérleti jogot élvezhetne. Előzetes megállapodás nyomán az ügyfél visszavásárlási opciót is kaphat majd. Gresa István hozzáfűzte: az OTP ezen új cége az ingatlantulajdonossal az adott ingatlan közös értékesítésén is gondolkodhat.
A vezérigazgató-helyettes szerint egy ilyen cégre azért is szükség lesz, mert az ingatlantulajdonosok mostani gondjainak csak egyik oka a svájci frank szárnyalása, emellett súlyosbító körülmény az ügyfél esetleges tartós munkanélkülisége, és az ország általános gazdasági helyzete. „Senki sem veszítheti el a lakását, csak az, aki nem kíván együttműködni a bankkal a probléma megoldása érdekében” - hangsúlyozta az OTP vezérigazgató-helyettese.
Az OTP Bank saját árfolyamrögzítéses hitelkonstrukciót is indít a devizahitelesek megsegítésére, amellett, hogy részt vesz a péntektől induló állami programban is. Az igényeket az államihoz képest később, 2012. március 31-ig lehet beadni. Az OTP a svájci frank árfolyamát 200 forinton, az euróét 265 forinton, a japán jenét 2,20 forinton rögzíti saját konstrukciójában.