Két számmal leírható a teljes EU-s gazdaság: egyik tragikusabb, mint a másik
Elszomorító gazdasági elemzést közölt a Telegraph.
A frank-kérdés kimenetele - és a kormányzat reform-csomagja általában - hosszú időre a növekedés stagnálásához vezethet, de nem vezet fizetésképtelenséghez - mondta Peter Attard Montalto, a Nomura közgazdásza a Világgazdaság Online-nak.
Magyarország nem megy csődbe a frank szárnyalása miatt - mondta Peter Attard Montalto, a Nomura közgazdásza a Világgazdaság Online-nak a svájci UBS Wealth Management szerdai közleményére reagálva, miszerint Kelet-Európát csőd fenyegeti. „A nem teljesítő hitelek aránya a háztartásoknál és a vállalatoknál a jelenleginél kicsit magasabb szintre kerülhet, ha a frank/forint árfolyam 240 felett marad hosszabb ideig, azonban a szuverén fizetésképtelenség nagyon valószínűtlen” - állította a szakértő.
Peter Attard Montalto hangsúlyozta, általánosságban a probléma Magyarországon a legnagyobb - a közép-kelet-európai régión belül - a GDP százalékát és a háztartásokat tekintve. AZ IMF-el való kapcsolat megszakítására utalva elmondta, véleménye szerint Magyarország fizetésképtelensége túlzó, bár egyértelműen aggodalomra ad okot, hogy Magyarországnak nincs érdemi támasza. „A frank-kérdés kimenetele (és a kormányzat reform-csomagja általában) hosszú időre a növekedés stagnálásához vezethet, de nem vezet fizetésképtelenséghez” - fűzte hozzá.
Peter Attard Montalto 1,9 százalékos GDP-növekedésre számít Magyarországon 2011-ben, és 1,6 százalékos bővülést vetít előre jövőre.