A bíróság nem tudta megállapítani a sztrájk alatti elégséges szolgáltatást. Az egyik szakszervezeti vezető szerint ellehetetlenítették a sztrájkjog gyakorlását.
Elutasította a Fővárosi Bíróság a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének kérvényét, amelyben a sztrájk idején még elégséges szolgáltatás megállapítását kérték. Gulyás Attila, a BKV-nál működő VTDSZSZ elnöke közölte: a másodfokú bíróság megszüntette az elsőfokú végzést, és a rövid határidő miatt, valamint a szükséges szaktudás hiányában nem tudja megállapítani az elégséges szolgáltatást.
A szakszervezeti vezető elmondta, a jogerős végzéssel bebizonyosodott, hogy nemcsak a kormány intézkedéseivel, hanem a munkáltatóval szemben sem tudnak a szakszervezetek sztrájkolni. Gyulyás Attila szerint a törvény rossz, mert a bíróság nem tudja alkalmazni, és ellehetetlenítették a sztrájkjog gyakorlását azon cégeknél, amelyeknél előírták az elégséges szolgáltatás mértékét. Mint mondta: a VTDSZSZ a Legfelsőbb Bíróságig kívánja elvinni az ügyet, illetve olyan akciókat szerveznének, amely még törvényes, de kellő nyomásgyakorló ereje van. A BKV-s szakszervezetek a mozdonyvezetők június 29-i figyelmeztető sztrájkjához csatlakoztak volna.
Az új sztrájktörvény feltételekhez kötik a sztrájkjog gyakorlását a közszolgáltatóknál. Így kizárólag az elégséges szolgáltatás mértékéről kötött megállapodás birtokában lehet sztrájkolni ezeknél a cégeknél, ennek hiányában pedig az arról döntő munkaügyi bíróság határozatának megszületése után.