Kövér: Érthető a kémügy titkosítása

2011. július 18. 08:25

A házelnök a Hír Televízióban elmondta, szerinte meg kell érteni, hogy vannak olyan nemzetbiztonsági érdekek, amelyeket nem lehet felülírni a közvélemény aggodalma miatt.

2011. július 18. 08:25

Kövér László házelnök a Hír Televízió Kontraszt című műsorában vasárnap este azt mondta, ami a sajtóban a kémügy kapcsán megjelenik, az nagy valószínűséggel csak a jéghegy csúcsa. A házelnök szerint az akkori ellenzék 2002 óta folyamatosan figyelmeztetett arra, hogy politikai játszmák eszközéül használják és tönkre teszik szakmai és morális értelemben egyaránt a titkosszolgálatokat.

Kövér érthetőnek tartja a Szilvásy György volt titokminiszter és Galambos Lajos, illetve Laborc Sándor volt titkosszolgálati vezetők elleni eljárás titkosítását. Mint mondta: meg kell érteni, hogy valóban vannak olyan nemzetbiztonsági érdekek, amelyeket nem lehet felülírni csak azért, mert a közvéleményt egyébként joggal aggasztja, mi van a titkolózás mögött.

A polgári titkosszolgálatokat 1998 és 2000 között tárca nélküli miniszterként vezető Kövér László „az erkölcsi értelemben vett hazaárulás egy tipikus példája”, hogy olyanokat engedtek belelátni a titkosszolgálat működésébe, akiknek ahhoz „az égadta világon semmi közük” nem volt. Ez egy olyan gyanút igazol, miszerint itt a privát, jobbára a szocialisták érdekköreibe tartozó cégek és a nemzetbiztonság hivatalos működése között átjárás, egymásba fonódás volt. Emiatt elképzelhető, hogy sok mindent nem is lehet majd felderíteni, mert sok információ nem a nemzetbiztonsági archívumokban van, hanem a magánszférában - fogalmazott a házelnök.

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
HSL
2011. július 18. 18:50
aki akadályozza az ügynökakták feltárását, az erkölcsi hazaárulást követ el...
huttinger
2011. július 18. 13:47
""""Kövér érthetőnek tartja a Szilvásy György volt titokminiszter és Galambos Lajos, illetve Laborc Sándor volt titkosszolgálati vezetők elleni eljárás titkosítását. Mint mondta: meg kell érteni, hogy valóban vannak olyan nemzetbiztonsági érdekek, amelyeket nem lehet felülírni csak azért, mert a közvéleményt egyébként joggal aggasztja, mi van a titkolózás mögött. A polgári titkosszolgálatokat 1998 és 2000 között tárca nélküli miniszterként vezető Kövér László „az erkölcsi értelemben vett hazaárulás egy tipikus példája”, hogy olyanokat engedtek belelátni a titkosszolgálat működésébe, akiknek ahhoz „az égadta világon semmi közük” nem volt. Ez egy olyan gyanút igazol, miszerint itt a privát, jobbára a szocialisták érdekköreibe tartozó cégek és a nemzetbiztonság hivatalos működése között átjárás, egymásba fonódás volt. """ Milyen rohadtúl érdekes az ha valami titkos akkor honnan ilyen jól tájékozott Kövér? A titkot csak az a házbizottság tagjai ismerhették meg, akik erre jogosultak. A ház elnök ennek nem tagja ha jól tudom. Mennyi is jár annak aki kifecseg titkokat? De egyébként ott tartunk, hogy pont nem az MSZP-nek volt egy magán titkosszolgálata....
Autofocus
2011. július 18. 12:05
Ezek a manusok már az önéletrajzukkal élő bizonyítékai annak hogy idegen hatalom irányította a magyar állam legkényesebb védelmi szervezeteit a Gyurcsány kormány alatt, és ezek a kinevezési aktusok minden további nélkül megvalósították a hazaárulás tényállását. Nem gondoltam volna hogy ez, a jobboldali publicisták által korábban oly sokszor, talán némi túlzó éllel is elpuffogtatott jelző mennyire szomorú és pontos dedfiníciója lesz a Gyurcsány és rokoni köre bűnszervezetéhez köthető legkomolyabb vádpontoknak.
P.A.
2011. július 18. 10:48
Nehéz elképzelni azt az államérdeket, ami ezt a titkosítást indokolja...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!