Hivatalos: mutatjuk, mikor jelenik meg, és hogyan néz ki az új 15000 forintos (FOTÓ)
Az érme hátoldalán egyik jogtudósunk képe jelenik meg.
Az Európai Bíróság csütörtöki ítélete szerint Magyarország megsértette az áfaszabályokra vonatkozó előírást. A döntés 100-200 milliárdos kiadást jelenthet az államnak. Az NGM szerint az ítélet nem befolyásolja a hiánycél teljesülését.
Az Európai Bíróság csütörtöki ítélete szerint Magyarország megsértette az áfaszabályokra vonatkozó előírást, vagyis jogtalanul halogatta a cégek áfa-visszaigényléséről szóló döntéseket. A határozat következményeként romolhat a magyar államháztartás egyenlege, bár a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerint az ítélet nem befolyásolja az idei vagy a jövő évi hiánycél teljesülését.
Egyelőre csak becslések vannak arra, hogy az Európai Bíróság csütörtöki döntése milyen mértékű kiadást jelenthet az államnak. Az Origo forrása szerint legalább 100-120 milliárd forintról van szó, a Portfolio.hu szerint 100 és 200 milliárdos tételről; a jegybank ennél nagyobb összeggel számol.
Az NGM közleményében azt is jelezte, hogy „a kormány, amennyiben a jövő évet illetően mégis szükséges lenne, mérlegelni fogja a költségvetési bevételek növelése érdekében többek között a Mol-részvénycsomag egy részének értékesíthetőségét”. Romhányi Balázs, a Költségvetési Felelősség Intézet Budapest vezetője az Origónak azt mondta: „régen rossz, ha nincs annyi pénze az államnak, hogy kifizesse ezt az összeget; ez azt jelezné, hogy nincs az állam zsebében pénz, főleg, miután az idén eltette a magán-nyugdíjpénztári vagyonokat”.