Kiborult a holland legenda, miután honfitársa Szalai rosszulléte után látványosan ünnepelt
Sokaknál kiverte a biztosítékot a gólját ünneplő Wout Weghorst, akit láthatóan nem rázott meg a magyar focista, Szalai Ádám összesése a kispadnál.
A hatékonyabb orvos-beteg kommunikációt, a műhibaperek költségének csökkenését, illetve a kórházi kórlapokat hatékonyabban feldolgozását segíti a januárban létrejövő Országos Betegjogi és Dokumentációs Központ (OBDK).
2012. január 1-jén áll fel a betegjogvédelmi és betegdokumentációs feladatokat ellátó új hivatal, az Országos Betegjogi és Dokumentációs Központ (OBDK). A központ előkészítésével megbízott főtanácsadó, Mogyorósi Dorottya az Origónak elmondta, az intézmény létrehozását az indokolta, hogy a betegek érdekérvényesítő lehetőségei - mint a panaszok kezelése vagy a kórházi dokumentációk kérdése - töredezettek, néhol hiányosak. Mogyorósi hozzáfűzte, ezekre a feladatokra az elmúlt 20 évben egységes hivatal nem jött létre.
Mogyorósi Dorottya állítása szerint a OBDK-nak csak egy hivatala lenne, nem lennének „helyi egységei”, a betegjogi képviselők rendszere viszont megmaradna. Az intézményben várhatóan egészségügyi, jogi, adatvédelmi és biztosítási szakemberek is dolgoznak majd, hiszen a betegjogvédelmi irányítását az OBDK veszi át az azt eddig felügyelő Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivataltól (NRSZH).
A tervekről az Origo szerint egyelőre kevés konkrétumot tudni. A központ felállítását előíró Semmelweis-terv szerint az átalakítással a kormány a hatékonyabb orvos-beteg kommunikációt, a műhibaperek költségének csökkenését, illetve a kórházi kórlapokat hatékonyabban feldolgozását célozta meg.