Pert nyert a Mandiner a Media1 ellen
Lapunk keresetének adott helyt a Fővárosi Ítélőtábla a minket lehazugozó portállal szemben.
Megszüntette a nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda a hazai gázpiacon korábban 20 százalékos részesedéssel működő Emfesz 2009-es 1 dolláros eladásával kapcsolatban. Mivel a cég értéke mínuszban volt, Góczi István nem követett el bűncselekményt.
Az Index birtokába került rendőrségi határozat szerint a 200 milliárdos forgalmat bonyolító Emfesz cégről a szakértők kiderítették, hogy eladásakor, 2009 áprilisában piaci értéke mínusz 45,2 milliárd forint volt, mivel a társaság követeléseinek és kötbérigényeinek nagy részét a szakértők behajthatatlannak ítéleték. Mivel értéktelen volt, hiába tulajdonították el, sikkasztás vagy más vagyon elleni bűncselekmény elkövetése nem állapítható meg. A rendőrség döntését a Fővárosi Főügyészség is helyben hagyta.
Az Emfesz a Mabofi Ltd. tulajdonát képezte, amíg Góczi István tulajdonos két éve a ciprusi bejegyzésű Mabofi vezetőinek tudta és beleegyezése nélkül, egyetlen dollárért el nem adta saját beosztottjának. Az emfeszes beosztott egy svájci offshore cég nevében vette meg a gázkereskedőt, Góczi István pedig egy korábbi felhatalmazás alapján a Mabofi nevében írta alá az adásvételi szerződést. A nyomozás megszüntetése miatt a Mabofi panasszal élt, de a beadványt a Fővárosi Ügyészség elutasította. Az Index kérdésre a Mabofinál elmondták, az ügyészségi döntés ellen a pótmagánvádas eljárást kezdeményeznek.
Az Emfesz eladásával kapcsolatos nyomozás leállítása ellenére Góczi István nem mentesült teljesen az ellene folyó eljárások alól. A Nemzeti Nyomozó Iroda a június elsejei megszüntető határozattal egy időben az emfeszes nyomozástól elkülönítette a gázcég ciprusi offshore vállalkozásának, a Darisma Investments Ltd.-nek küldött pénzutalásait érintő vizsgálatot. A Mabofi állítása szerint Góczi István tudtával 43 millió dollárt és 8,2 millió eurót utaltak Ciprusra, miközben az Emfesz ezért nem kapott ellenszolgáltatást.