Időközi választásra készülnek Józsefvárosban – a kerület biztonsága a tét

A két független jelölt mellett a Kétfarkú Kutya Párt és a Fidesz–KDNP képviselője küzd majd meg vasárnap a képviselői posztért.

A Népszava úgy tudja, Papcsák Ferenc fideszes országgyűlési képviselő, zuglói polgármester visszafizette a jogosulatlanul felvett, mintegy 600 ezer forint költségtérítést.
Papcsák Ferenc elszámoltatási kormánybiztos visszafizette a jogosulatlanul felvett, mintegy 600 ezer forint költségtérítést az Országgyűlés hivatalának - értesült a Népszava. A zuglói polgármester adminisztrációs hibával indokolta, hogy egy ideig a XIV. kerületi önkormányzattól és az Országgyűléstől is felvette az összeget.
A Fidesz etikai bizottsága jövő szerdán foglal állást az ügyben. Képviselőtársát, Zsiga Marcellt, aki egyben miskolci alpolgármester, 150 ezer forintos bírság megfizetésére kötelezték egy hasonló eset miatt. Közben egy KDNP-s politikusról is kiderült, hogy ugyancsak törvénysértően két állami cég felügyelőbizottsági tagsága után is kap pénzt. A duplázások büntetőjogi vonatkozása miatt az MSZP Polt Péter legfőbb ügyészhez fordult.