Megdöbbentő dolgok derültek ki Kapitány Istvánról – és Magyar Péternek nem tesz jót

Összeszedtük a legfrissebb híreket a Tisza nemrég leigazolt Facebook-bajnokáról, még azt is felidéztük, miért ítéli el a januári rezsistoppot.

Kedden délelőtt jogerőssé vált, hogy nem Kaiser Ede az egyik móri mészáros. Kaisert a Fővárosi Ítélőtábla tizenhat év szabadságvesztésre ítélte egyéb bűncselekmények miatt.
Tizenhat év szabadságvesztésre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla Kaiser Edét rablások és más bűncselekmények miatt, büntetését két évvel mérsékelték az elsőfokú ítélethez képest. A vádlott nem kívánt élni az utolsó szó jogával.
A 2002. május 9-én elkövetett, nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablás ügyében 2004 decemberében még Kaiser Edét mondta ki bűnösnek a Fővárosi Bíróság, ekkor tényleges életfogytig tartó szabadságvesztést szabtak ki rá. Ügyében 2008-ban perújítást rendeltek el, melynek során kiderült, Weiszdorn Róbert és az előzetes letartóztatásban 2007 júliusában öngyilkosságot elkövető társa, Nagy László követték el a móri bűncselekményt. Tavaly novemberben a bíróság kimondta, nem Kaiser az egyik móri gyilkos.

A per másodfokon folytatódott arra hivatkozva, hogy a Kaiser Ede által elkövetett más bűncselekmények kiemelten nagy tárgyi súlyúak, és azt mutatják, a férfi a társadalomra kiemelten veszélyes.