Jobbik: Simornak mennie kell

2011. január 24. 18:35

A Jobbik szerint a magyar gazdaság kibontakozásának legfőbb akadálya a jegybank.

2011. január 24. 18:35

A Jobbik szerint szerint a magyar gazdaság kibontakozásának legfőbb akadálya a jegybank, ezért Simor Andrásnak távoznia kell. Hegedűs Tamás frakcióvezető-helyettes közleményében megdöbbenésének ad hangot, amiért a jegybank újabb 25 bázisponttal emelte az alapkamatot. Szerinte a döntést sem a magyar gazdaság helyzete, sem kilátásai nem indokolták, így az csak a spekulatív tőkének tett újabb gesztusként értékelhető.

A politikus szerint úgy tűnik, a jegybanknak semmi sem drága ahhoz, hogy keresztbe tegyen a gazdasági növekedést megcélzó kormányzati gazdaságpolitikának.

Összesen 64 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Winston Smith
2011. január 25. 11:28
Na, látom azért van néhány normális megjegyzés. Egy gondolatkísérlet, mindenkinek, és kíváncsi vagyok a Tamás véleményére is! Feladat: fölszámolni a munkanélküliséget: módszer:közmunkaprogramokkal, erdőültetés, csatornázás, a Tisza újraszabályozása, nagyobb ártérrel, vasútfelújítás, autópályák építése. Erre a pénzt úgy teremtenénk, hogy a gazdasági miniszter VÁLTÓT (Bill of Exchange, hasonló egy csekkhez) bocsátana ki. Ezt a váltót nem lehetne tőzsdére vinni (így az ára állandó maradna, és nem változna a spekulánsok kénye-kedve szerint), a bankok diszkontálnák (leszámitolnák), a jegybank pedig rediszkontálná (viszontleszámitolná). Ez a váltó mondjuk kamatozna 4%-ot, ami értékkel ruházná föl, az állam által garantált tö9rvényes fizetőeszköz lenne (vásárlásra, adófizetésre.) Eredmény: a munkanélküliség megszűnne, a gazdaság beindulna a fizetőeszköz-injekciótól, és mivel nem pénz, hanem váltó injektálódna a gazdaságba, ezért az ilyenkor szokásos infláció is elmaradna. Eredmény: inflációmentesen rendbehoztuk az ország gazdaságát! Na persze vannak hátulütők, mint pl. a jegybank elnökének garantálnia kell a váltók beváltását. Ezt a mostani bábtól, aki ott van, hiába várnánk. Ezzel a módszerrel jött ki Németország a legmélyebb gazdasági válságból: 7 millió munkanélküli, az aranyat kivitték, hatalmas adósságok. Ekkor jött Hjalmar Schacht, aki rendbe tette az egészet. Akit érdekel, annak részletbe menően le tudom írni, hogy csinálta. Egy zseni volt.
Winston Smith
2011. január 25. 10:11
ez az cikkben foglalt ""vita"" teljes egészében jellemző a magyar politikai közbeszédre általában! Mindenféle ÉRV hiányában érzelmi "mondanivalókat" (te senki, te szélkakas, stb) vagdosnak a "hozzászólók" egy olyan ember fejéhez, aki azt mondta, hogy nyitott az érdemi vitára. Egyedül, egyedül a Jobbik az, amely észérvek mentén kezdeményez párbeszédet. Kisebb mértékben de az LMP-nél is észre tudom ezt venni. Tisztelt "hozzászólók"! Bántott titeket ez az ember? Vagy csak ez a "nemes düh", mely mindig előtör a demokrata származásúakból, ha netán valaki nem az ő betanult szövegüket fújja? Legalább a fröcsögő gyűlöletet próbálnátok lenyelni 1-2 értelmes, FELNŐTT megjegyzés erejéig!! Ehelyett megy a gyerekes piszkálódás, meg a szülői lebaszás, mint amikor az alkesz szülő mondja a szerencsétlen gyereknek, "úgysem viszed szarra sem, te rohadék". Távirányított , önálló gondolkodásra képtelen agyhalottak. ______________________________ Mindegy, legalább kiderült: ez a színvonal. A megszállott fideszesek meg szépen visszahúzódnak a kognitív disszonancia akolmelegébe, ahol minden kényelmes és biztonságos, ahol nem kell gondolkodni, csupán az aktuális fidesz-potentát elejtett megjegyzéseit kell úgy értelmezni, hogy már a sarkon túl ott van a megvilágosodás,l csak néhányat még kell aludni. Közben a Mal tovább ontja a mérgező végtermékét, 10 ember fölöslegesen halt meg, a haláluk nem ér semmit.
Hegedus Tamas
2011. január 24. 23:16
No, mára bezárok, holnap még visszanézek.
virág andrás
2011. január 24. 23:16
A Jobbik igazat mond, mert ez a mostani MNB kamatlépés egyértelműen a pénzhatalom kompenzációs diktátuma, nem a magyar nemzeti érdek követelménye. Abban viszont egyáltalán nem vagyok biztos, hogy ez - a látszattal szemben - annyira ellene van a Fidesz rövid távú taktikájának.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!