Was ist los? – Németország béna kacsaként nézi a fejleményeket
Egy nagy német betli krónikája: így bukott meg a baloldali–liberális kormány. Kohán Mátyás írása.
Nemzeti összetartozás bizottság néven új testület jött létre, amely a határon túli magyarok ügyeivel foglalkozik majd. A bizottságnak tizenkét tagja lesz.
Kövér László házelnök által benyújtott határozati javaslat szerint 2011-ben, az állampolgársági törvény kiterjesztésével, a határon túli magyarok és a magyar állam között közjogi kapcsolat létesülhet, amely új helyzetet és lehetőségeket teremt, valamint új feladatokat ró a magyar–magyar kapcsolatok területén a kormányzatra, illetve az Országgyűlésre.
Az indoklása hivatkozik az új kormányszerkezetre, ahol a határon túli magyarok ügyével nem a Külügyminisztérium, hanem egy tárca nélküli miniszter (miniszterelnök-helyettes), valamint a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium foglalkozik. A javaslat szerint a képviselőcsoportok között egyetértés van abban, hogy az Országgyűlés bizottsági rendszere is tükrözze ezt a szemléletet. Ezért hozták létre a Nemzeti összetartozás bizottságát.
A testület elnöke Potápi Árpád János (Fidesz), alelnöke Kovács Ferenc (Fidesz) és Szili Katalin (független). Tagjai Ékes Ilona (Fidesz), Hoppál Péter (Fidesz), Kőszegi Zoltán (Fidesz), Révész Máriusz (Fidesz), Kalmár Ferenc András (KDNP) és Stágel Bence (KDNP), valamint Szávay István (Jobbik). Az LMP frakciója az Országgyűlés első tavaszi ülésnapján tesz javaslatot a bizottság tagjára. AZ MSZP egyelőre nem jelöl tagot a testületbe. Tóbiás József szerint nehéz olyan bizottságról dönteni, amelynek nincsenek meghatározva a céljai, a feladatai.