Egy nap alatt több százan tiltakoztak a Niedermüller-féle parkolási büntetőadó ellen
Ezentúl egy erzsébetvárosi lakosnak 72 ezer forintot kell fizetnie azért, hogy a második autója a ház előtt parkolhasson.
Majdnem 800-an írták alá azt a petíciót, mely az MTA Filozófiai Kutatóintézetének élére kinevezett Boros János tevékenységét kritizálja.
Egyetemi tanárok kezdeményeztek petíciót az MTA Filozófiai Kutatóintézetének év elején kinevezett igazgatójának intézkedései miatt. A petíciót Radnóti Sándor fogalmazta meg, aki szerint Boros János „gyakorlattá tette a munkavállalói jogok lábbal tiprását, a konfrontációt, a fenyegetést, a félrevezetést, a vezetői hatalommal való visszaélést”.
A petíció szerint Boros nyáron olyan eljárás keretében minősítette alkalmatlannak az akadémia filozófusainak mintegy kétharmadát, hogy annak „jogi aggályosságát és korlátozott érvényét később (…) Pálinkás József, az MTA elnöke is megerősítette”. Ennek ellenére „a napokban az MTA Filozófiai Bizottságának figyelmeztetését és Pálinkás József elnök úr egyértelműen deklarált állásfoglalását semmibe véve, öt kutató (Ferencz Sándor, Horváth Pál, Laki János, Mesterházi Miklós, Tamás Gáspár Miklós) eltávolításával, illetve további kirúgások kilátásba helyezésével megkezdte az MTA Filozófiai Kutatóintézetének szétdúlását” - hívja fel a figyelmet a dokumentum.
A tiltakozó dokumentum aláírói eddig majdnem nyolcszázan vannak, köztük Heller Ágnes, Ludassy Mária, Halmai Gábor, Kis János, Tengelyi László, Bacsó Béla, Tverdota György és Szilágyi Ákos.