Leeresztették Kolontáron az eliszaposodott tó vizét, ám három eltűntet továbbra sem találnak. A térségben mintegy nyolcszázan dolgoznak: erősítik a tározó átszakadt gátját, illetve gipsszel és sósavval csökkentik a Marcal lúgosságát, hogy a Rábában és a Mosoni-Dunában ne okozzon katasztrófát az iszap. A szennyeződés Komáromnál jár, ahol 8 körüli pH-értéket mértek, így az az élővilágra nem jelent veszélyt.
A sérültek közül 11-en súlyos életveszélyes állapotban vannak. Kolontáron sokan nem akarnak visszaköltözni az elöntött otthonokba, szakemberek szerint a területen a talajt tíz centiméter mélyen kellene kicserélni. A kármentesítés hétfőre befejeződhet, szombaton már az állami kárfelmérők is a helyszínen lesznek, a károk felszámolása azonban hetekig is eltarthat - nyilatkozta az országos katasztrófavédelmi főigazgató. Bakondi György az MTV reggeli műsorában elmondta, egy önkormányzati telken építenek majd lakóparkot a károsultaknak, a projekten Makovecz Imre építész vezetésével dolgoznak. Bakondi közölte, a katasztrófát okozó cég, a MAL Zrt. mindeddig nem kért bocsánatot, ám mivel a társaság jelenleg nem termel, dolgozói részt vesznek helyszíni munkálatokban.
Magyarország sürgős segítséget kért az Európai Uniótól: Krisztalina Georgieva katasztrófavédelmi és humanitárius segítségnyújtási ügyekben illetékes EU-biztos úgy fogalmazott, hogy Magyarországot környezeti katasztrófa sújtotta és felszólította az összes tagállamot, hogy adjon nagylelkű választ Magyarország kérésére. Georgieva szerint Brüsszel kész közbelépni.