Emberölés miatt körözik a 16 éves magyar lányt. Látta? (FOTÓ)
A Nyíregyházi Törvényszék szerdán rendelte el a körözést a lány ellen.
Nem akart visszavonulni 2006 őszén miniszterelnökként Gyurcsány Ferenc és óva intette a rendőrséget a demonstratív biztonsági intézkedésektől. Az ex-kormányfő ugyanakkor elvárta, hogy jogsértés esetén kellő erőt és határozottságot mutassanak - derül ki egy rendőrségi vezetői értekezletről készült jegyzőkönyvből, melyet az elmúlt nyolc év jogsértéseit vizsgáló albizottság ülésén ismertettek.
Egy rendőrségi vezetői értekezletről készült jegyzőkönyvet ismertettek a Köztársasági Őrezred volt parancsnokának meghallgatásán a parlament 2002 és 2010 közötti jogsértéseket vizsgáló albizottságában. Szabó Ferenc először megdöbbent az MTV-székház ostromának napján készült jegyzőkönyvön, ám később emlékezett rá, hogy a miniszterelnöktől aznap reggel hallottakat tolmácsolta az országos rendőri vezetőknek.
A vezérőrnagy a jegyzőkönyv szerint akkor így summázta a kialakult helyzetet a rendőri vezetőknek: „Tehát a dolog lényege az, hogy ahogy itt beszéltünk róla, kellő toleranciával, annak minősítve, ami, de amikor kell, akkor kellő határozottsággal lépjen fel a rendőrség. Erről váltottunk néhány szót reggel elutazása előtt a miniszterelnökkel és tulajdonképpen ez valószínű egyeztetett álláspont volt az igazságügyi miniszterrel, de azért a rendőrségnek ha kell, erőt is kell tudni mutatni. Ez nagyon lényeges.”
Gyurcsány nem akart visszavonulni
Szabó Ferenc aznap, a délutáni órákban tartott rendőrségi vezetői értekezleten a azt mondta: „a ma 17 órás frakcióülés, az MSZP frakcióülése arról szól, hogy megkeressék azokat a módszereket, hogy hogyan lehet ezt a kialakult helyzetet politikai eszközökkel kezelni. Mindenképpen az a törekvés, hogy nem rendészeti, hanem politikai eszközökkel kívánják ezeket kezelni. A miniszterelnök is abszolút ennek a híve, és ezért óva intett bennünket attól, hogy itt valami demonstratív biztonsági intézkedéseket vezessünk be akár a személyvédelem területén, akár a rezidenciák biztonsága területén”.
„A miniszterelnök most azt az álláspontot képviseli, hogy ő nem akar visszavonulni, nem akar olyan látszatot kelteni, mintha most félne, hiszen meg van győződve, hogy jót akar, jó irányt akar, csak szerencsétlent felturbósította ez a kijátszás.” - fogalmazott a jegyzőkönyv tanúsága szerint Szabó Ferenc. A fideszes Révész Máriusz szerint megállapítható, hogy a politika beavatkozott a rendőrség munkájába. Az pedig alkotmányellenes, hogy egy párt a hatalmat közvetlenül gyakorolja, befolyásolja a rendőrséget. Gaudi-Nagy Tamás, a testület jobbikos alelnöke hasonlóan vélekedett, Szabó Ferenc 2006-os tevékenységét pedig „politikai komisszári” szerepnek minősítette.