Kerekasztal: Kuncze a sz.rpasszírozásról, Békesi Magyar Péter baromságáról beszélt

Vitányi Iván születésének 100. évfordulóján SZDSZ-es és MSZP-s politikusok, értelmiségiek visszasírták a sokak által rossz emlékűnek tartott Demokratikus Chartát.

Lendvai Ildikó szerint jó kezdeményezés a szocialisták által javasolt etikai kódex, annak ellenére is, hogy a párt kampánya során többször készített ellenfeleiket lejárató szóróanyagokat. A volt pártelnök szerint a tízparancsolatot is megszegik a keresztények.
Kispesten a Fidesz polgármester-jelöltjét helyi MSZP-s, városházáról rendelt kiadványokkal próbálták meg lejáratni, több LMP-s jelöltet pedig állítólag megfenyegették a szocialisták. Lendvai Ildikó ennek ellenére továbbra is jó kezdeményezésnek tartja a szocialisták által kitalált választási etikai kódexet.
Mint a volt pártelnök fogalmazott „előfordul, hogy a tízparancsolatot a keresztény közösség tagjai is megszegik, ez csak fölértékeli a tízparancsolat fontosságát”. Hozzátette: „etikai kódexre pontosan azért van szükség, hogy mások és esetleg megtévedt kampányolóink ne térjenek el ettől, és számon kérhető legyen, ha eltérnek”.