„Szennyvíz folyik a szájukból” – Magyar megindult Vona útján, aminek mindenki tudja, mi lett a vége
Ha a pártelnök saját szavazóbázisát, de a képviselőit is dehonesztáló jelzőkkel illeti...
Alkotmánymódosítást kezdeményez a Jobbik, hogy újra a koronás címert ábrázoló zászló legyen használatban. Ezenkívül arra kéri a kormányt, hogy az 1920-1945 közötti időszakhoz hasonlóan minden tanintézménybe függesszék ki a „Horthy-korszak nemzeti imáját, a Magyar Hiszekegyet”.
A radikális párt szerint a Szent Korona, amelyet a nemzeti zászlóról a „kommunista rezsim” levett, a Kárpát-medencei magyarság összetartozását szimbolizálja. Pörzse Sándor, a párt országgyűlési képviselője hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta, a változtatás „identitásépítő” feladata mellett a magyar zászló más hasonló trikolóroktól való megkülönböztetését is szolgálná.
A alkotmánymódosító javaslata így hangzik: „A Magyar Köztársaság zászlaja három, egyenlő szélességű piros, fehér és zöld színű vízszintes sávból áll. A zászló közepén a Magyar Köztársaság címere foglal helyet”. Indoklásuk szerint a nemzeti jelképekben az ezeréves államiság jelenik meg, amit legösszetettebben a címerpajzson szereplő Szent Korona fejez ki. A benyújtó szerint indokolatlan, hogy a magyar zászlót jelenleg is a „diktatúra 1950-es évei során hozott törvény” alapján kell megjeleníteni, holott a címer fontosságát az alkotmány is tartalmazza, amit korábban az Alkotmánybíróság is megerősített.