Német kritikaözön a kormányra

2010. július 20. 11:57

Veszélyes játékba kezdett a magyar kormány, a hitelezők példát statuálnak Magyarországgal, Orbánék irritálják a pénzpiacokat - írják német gazdasági lapok.

2010. július 20. 11:57

Aki tudni akarja, hogy miként válhat a pénzpiacok spekulációinak célpontjává, annak tanulmányoznia kellene a magyar kormány magatartását - írta kedden a német üzleti körök lapja, a Financial Times Deutschland. Az újság szerint a közelmúltban megválasztott magyar miniszterelnök, Orbán Viktor csapata teljesen szükségtelenül lépett a viszály útjára a Nemzetközi Valutaalappal és ez által elbizonytalanította a befektetőket. Orbán és kormánya veszélyes játékba kezdett: a magyar kormány azt hiszi, hogy befelé másképpen kommunikálhat, mint kifelé. A kormány váltakozva hol megnyugtató szavakat használ, hol pedig összeomlásról beszél. Az újság szerint a politikai kommunikáció manapság nem választható ketté belső és külső kommunikációra.

A Handelsblatt kommentárja szerint a tárgyalások felfüggesztésével a nemzetközi hitelezők nem véletlenül választották Magyarországot arra a célra, hogy  példát statuáljanak. A helyzet ugyanis bámulatra méltóan egyértelmű, és nem csupán azért, mert az ország lehetőségei felett él, és ugyanakkor saját valutával rendelkezik, amely nyomás alá helyezhető anélkül, hogy egy egész valutarendszert - mint például az eurót - tartósan magával rántsa. Az ország elég nagy ahhoz, hogy felfigyeljenek rá, és elég kicsi ahhoz, hogy a válság esetén ne váltson ki dominóhatást. A lap szerint a hitelezők Magyarországot egy megbánásra nem hajlandó bűnözőként, elrettentés céljából kívánják a nyilvánosság előtt „karanténba zárni”.

A baloldali Berliner Zeitung „A magyar beteg” című kommentárjában úgy vélte, hogy Budapest a konfrontáció útját választotta hitelezőivel. Magyarország új miniszterelnökének, Orbán Viktornak néhány dolgot el kell majd magyaráznia Angela Merkelnek, amikor szerdán bemutatkozó látogatásra Berlinbe érkezi. A lap úgy vélekedett: „nemzeti gazdaságpolitikájával a budapesti jobboldali konzervatív kormány irritálja a nemzetközi pénzpiacokat, de mindenekelőtt a nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió hitelezőit, akik 2008-ban az országot 20 milliárd eurós hitellel mentették ki az államcsődtől.

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
MakkA
2010. július 20. 15:34
160. A farkas és a bárány A farkas megpillantott egy bárányt, amely a folyó partján ivott, és elhatározta: szépen megokolja azt, hogy felfalja. Ezért feljebb állva szemére hányta, hogy felzavarja a vizet, és nem hagyja őt inni. Erre a bárány azt felelte, hogy épp csak a szája szélével iszik, s egyébként sem zavarhatja a vizet, mikor ő áll lentebb, a farkas pedig feljebb. A farkas elesett ettől az ürügytől, és most így beszélt: "De tavaly szidtad az apámat!" A bárány erre azt felelte, hogy akkor ő még nem is élt; a farkas viszont így szólt: "Ne faljalak fel, csak azért, mert bővében vagy a mentségeknek?" A mese bizonyítja, hogy azokkal szemben, akik el vannak szánva az igazságtalanságra, nem érvényesül az igazságos védekezés sem. És ez így volt már sokezer éve is. MA
Senior
2010. július 20. 13:49
Német kritikaözön a kormányra. Azért én megvárom Edzsi mit mond Viktornak.
MakkA
2010. július 20. 13:05
Amúgy a tököm tele van, hogy Magyarország tartja el a nyeu cégeket, mert ott nincs pofájuk annyit kérni, meg a kartellezésért levágják a kezüket-lábukat. (dajcse telekom: hogyan is vannak az árak, szolgáltatások németben, meg itt? És az itteni alkalmazott harmadát keresi a kintinek, és mégis itt nagyobbak az árak. fosanban mennyit keres a pénztáros? És frankhonban ugyanazért a melóért?) MA
denever
2010. július 20. 12:51
khm, most akkor ki is van kiért? az ország a pénzpiacokért?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!