„Csak akinek nem okoz gondot!” – Hadházy megint összekoldulta a büntetése összegét

A független parlamenti képviselőt megbüntette Kövér László házelnök, miután a nem jogerős kitiltása idején nem ment be a parlamentbe szavazni.

A Jobbik szerint az ellenzéki frakcióknak nincs elég idejük arra, hogy érdemben tanulmányozzák a Fidesz-KDNP által benyújtott törvényjavaslatokat. A párt szerint ez a tempó nem indokolt.
Balczó Zoltán, az Országgyűlés jobbikos alelnöke kifogásolta, hogy a tempó miatt bizonyos indítványokról még frakción belül sem tudnak döntéseket hozni. Felelevenítette, hogy 1998-ban a Fidesz csak három jogszabálytervezetet nyújtott be a kabinet alakulása körüli időszakban.
Gyüre Csaba, az alkotmányügyi bizottság jobbikos alelnöke arról beszélt: előfordul, hogy a testület ülésén osztanak ki fontos jogszabályokat, és az ellenzéki pártok hiába kérik, hogy az indítványokat vegyék le a napirendről arra az időre, amíg áttanulmányozzák azokat, a kormányzati többség szavazataival mégis elfogadják a javaslatokat.