Itt vannak az adatok: ennyire elégedettek az egészségüggyel a magyarok
Az iskolai osztályozásnak megfelelően értékelhetik a betegek egyebek közt az ellátás minőségét, a dolgozók hozzáállását és a tisztaságot.
A miskolci kórház heti nyolcvan órában négy szakrendelést - kardiológia, neurológia, idegsebészet, ortopédia - indított el Egerben. Az Egerből a HospInvest-ügy miatt távozott orvosokat alkalmaz itt a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kórház.
A miskolciak már egy évvel ezelőtt megkérték az engedélyeket az új szakellátás beindítására, ám az illetékes tisztiorvosi hivataloknál elhúzódott az ügyintézés - a két választási forduló között indult be a szakrendelés. A miskolci kórház az egri járóbeteg-szakrendeléseken olyan orvosokat alkalmaz, akik kiszorultak az egri kórházból, velük továbbra is szolidaritást vállalnak. Az egri szakrendelésekre átadott óraszámot nem a miskolci betegektől veszik el, ott a járóbetegellátás óraszáma megfelelő.
Sós Tamás, az egri Markhot Ferenc megyei kórházat tulajdonló Heves Megyei Közgyűlés szocialista elnöke szerint az új egri szakrendelő létesítését nem szakmai ok, hanem politikai alku eredményezte. A betegeket ugyanis szerinte Egerben megfelelően ellátták eddig is. Miután tavaly ősszel a megyei önkormányzat a HospInvest csődje után visszavette az egri kórház üzemeltetését, 34 olyan szakdolgozó és 14 orvos kérte felvételét Egerbe, akik a magáncéggel – elvi vagy egyéb okokból – nem kötöttek munkaszerződést, és korábban távoztak az intézményből.