Gázolt a villamos, mentőket kellett hívni
Embert gázolt a villamos Budapest II. kerületében.
Becslések szerint kétmilliárd forinttal többet utalt fizetésekre a közlekedési vállalat, így akár több ezer dolgozója kaphatott dupla bért. A BKV emailben kéri a visszafizetést, az alkalmazottak azonban nem kötelesek visszatéríteni az összeget.
Több ezer dolgozójának utalhatta el duplán áprilisi bérét a közlekedési vállalat, a túlfizetés kétmilliárd forint lehet becslés alapján az Index információi szerint. A BKV levélben kéri dolgozóit, utalják vissza a pénzt, ami egy „banki, informatikai hiba” miatt került számlájukra. A vállalat éves bérkerete 60 milliárd forint, az egy hónapra jutó 5 milliárd helyett azonban 7 milliárdot utaltak át, a különbséget pedig csak később vették észre. A cég hétvégén több dolgozójának küldött emailt, amelyben kérik őket, a túlfizetést utalják vissza, vagy fizessék be az Akácfa utcai főpénztárba. Azt írják, amennyiben május 14-ig nem érkezik meg a visszautalás, a visszatérítésről a cég intézkedik majd.
FRISSÍTÉS:
Waldmann Gábor munkajogász a Független Hírügynökségnek elmondta, a Munka Törvénykönyve szerint a BKV-nak jogában áll írásbeli felszólítással visszakérni a jogalap nélkül kifizetett béreket. Ha a dolgozónak nem tűnhetett fel a kifizetés, a munkáltatónak hatvan napon belül van joga visszakövetelni a bért, amennyiben tudnia kellett, hogy az nem jár neki, az eljárás három évig is elhúzódhat. Először levélben követelheti a visszatérítést a munkaadó, amennyiben nem járt sikerrel, a munkaügyi bírósághoz fordulhat. A BKV által kiküldött emailek azonban nem minősülnek levélnek.