Versenyfelügyeleti eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Magyar Energiaital Szövetséggel (MESZ) szemben, mert az vélhetően megtévesztette a fogyasztókat az energiaitalokat népszerűsítő kommunikációjával.
Új lehetőségek nyílnak a délvidéki magyar fiatalok előtt: a Mathias Corvinus Collegium szabadkai központja nemcsak oktatási programokat kínál, hanem a helyi közösségek számára is fontos rendezvényeknek ad majd otthont.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 1 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
freehckr
2010. január 12. 15:24
A Magyar Telekom 2008-ban 630 milliárdos bevételből 93 milliárdos nyereséget ért el. Szóval ha ebből indulunk ki, akkor ordenáré kereskedelmi gyakorlat miatt, tekintve hogy a Magyar Telekomot már többször is el kellett marasztalnia a GVH-nak, illetve meghatározó piaci szereplő (ezek voltak a "súlyosbító körülmények"), az éves bevételének 0,02%-át kell kifizetnie büntetésként.
Ezzel szemben mondjuk ott a BKV pótdíja, ami azt hiszem most 12 ezer HUF. Vegyünk egy átlag melóst, havi 120 ezer HUF nettóval, azaz 1,44 millió éves "bevétellel", a "nyeresége" a melósnak az áfa kifizetése után mondjuk 1,08 millió.
Azaz míg a multit a rekord profitját tekintve nevetséges összeggel büntetik ha éppen milliókat ver át "tisztességtelen kereskedelmi gyakorlattal", egy k*rva BKV büntetés a bliccelés miatt a melós éves fizetésének az 1,2%-a.
Ha legalább annyira vágták volna meg a multit mint a melóst mondjuk a BKV, akkor a Magyar Telekomnak 1,1 milliárdot kellene fizetnie büntetésként. Na, annak már lenne visszatartó ereje... ez így ebben a formában viszont egy régi öreg rossz buta vicc.