Támadja a Jobbik a Fideszt

2009. december 15. 09:38

A cigánybűnözés problémája után a politikusbűnözésre összpontosít a Jobbik: a párt alelnöke szerint a Fidesz jelöltjeinek négyötöde álláshalmozó.

2009. december 15. 09:38
Novák Előd, a Jobbik alelnöke közleményt adott ki, melyben kifejti, hogy pártjának köszönhetően a cigánybűnözés problémája ma már nem tabutéma, s az emberek többsége tudja, mi az igazság. Bár a megoldás még álláspontja szerint a Jobbikra vár, a politikai döntéshozatalba kerülésig a közbeszédet a párt egy új témára szeretné terelni: a politikusbűnözésre. A párt alelnöke az áprilisi választásokig minden kedden közleményt ad ki a közélet megtisztításához szükséges programpontokból. Elsőként a politikusbűnözés egy törvényesített formáját, a pozícióhalmozást veszi célkeresztbe, mivel szerinte a Fidesz hétfőn véglegesített 176 jelöltjének négyötöde politikai álláshalmozó.
 
Jó példa erre Pokorni Zoltán Fidesz-alelnök, aki országgyűlési és fővárosi közgyűlési képviselő, sőt még XII. kerületi polgármester is. A Fidesz 176 képviselőjelöltje közül egy gyors vizsgálat alapján legalább 135-nek van más közpénzből fizetett pozíciója. A párt honlapján lévő személyleírások persze sok tisztséget eltitkolnak, de pusztán a fővárosi és megyei közgyűléseket, valamint – csak akiknél más poszt nem volt felsorolva – a választókerületek központjának önkormányzatát vizsgálva 45 jelölt esetében derül ki, hogy valami közfunkciót elhallgat a Fidesz.
 
A Jobbik Magyarországért Mozgalom az elburjánzott politikusi gátlástalanság miatt törvényben tiltaná meg a politikusi pozícióhalmozást, de addig is jó példával járnak elöl: a jobbikos jelölteknek a párt Alapszabálya zárja ki, hogy országgyűlési képviselőségük mellett polgármesterek, önkormányzati képviselők vagy akár külsős szakértők legyenek. A Jobbik ugyanezt várja a többi párttól is, melyek Novák véleménye szerint nem véletlenül tűrték, hogy a BKV vezérigazgatója is 19 másik helyről kapjon fizetést. (MTI)

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
savanyú józsef
2009. december 16. 14:42
>Baromság a az egyéni választó körzet is. Elég >lenne tisztán listás o.gy. választás is. Amilyen Izraelben van? Nem örülnék neki. Szerintem az angol rendszer a nyerő, ahol csak egyéni körzetből lehet bejutni. Az legyen képviselő, akit egy meghatározható közösség megválaszt, ne a pártkatonák.
nyg
2009. december 16. 07:51
csi Valóban, a polgármester-képviselő előny csak nagyvárosok esetében igaz. Pl. Heves 5. számú választókerületében nem, mert ide 25 település tartozik, és ezek egyikének polgármesterét indítják. Nagyvárosokban viszont működik, növeli a szavazatszerző képességet, különösen ha népszerű és sikeres a polgi. A nagyobb pártok ezért támogatják, a kisebbek meg nem, mert nekik ez egyáltalán nem előnyös.
csi
2009. december 15. 20:37
nyg: az az egy település lehet, hogy örül, de ~3000 település van Magyarországon... Ezzel a logikával mindegyiket betuszkolhatnánk az Országgyűlésbe.
Öreg
2009. december 15. 20:25
Drkovax ! Veled értek egyet! Ha valakit megválasztanak, akkor miért ne tölthetne be több választott funkciót, főleg, ha az valamelyik fizetésének a csökkentésével jár . Én a különböző felügyelőbizottságokból kizárnám a politikusokat, sőt a pártokhoz közel álló személyeket is, mert ez több pénzbe kerül és a hatékonyságáról sem vagyok meggyőződve. /Lásd pl.:BKV/ Ezekbe a felügyelő bizottságokba-a vállalatok nagyságától függően- maximum 3-5 főből álló,munkaszerződéses /főállásu,vagy mellékállásu/ tagot alkalmaznék, a felügyelt vállalattal kapcsolatos anyagi felelőség mellett. Fedezet a magánvagyonuk legyen. Aki ezt nem vállalná, ne legyen Fb.tag. Ezzel együtt csökkenteni kell a parlamenti és önkormányzati képviselők számát is /felére/ és itt is bevezetni az anyagi felelőséget. Ha egy törvényt az alkotmánybiróság megsemmisit, az azt elfogadó képviselők ezt érezzék meg a jövedelmükön keresztül is, mert most a forditotja lehet igaz: ha egyképviselő nem szavaz meg egy törvényt /frakciófegyelem/ a pártja megbüntetheti, még akkor is, ha a törvény alkotmányellenes.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!