A Makóról az Egyesült Államokba keveredő Pulitzer József újságíróként helyezkedett el új hazájában. A szerencsének és leleményességének köszönhetően először egy St. Louis-iújságot vásárolt meg, majd betört a New York-i sajtópiacra is. A The World című napilap élén hódította meg Amerikát.
Pulitzer József, a magyar származású sajtómágnás Makóról indulva jutott el a világ tetejére, és hagyott maradandó nyomot az amerikai újságírás és politika történetében. Sorozatunkban az ő életútját mutatjuk be, és hogy miként vált a sajtó hatalmi tényezővé az Egyesült Államokban. A pulitzeri út I. rész.
Bmucsai.
"A kulturális érték és a pénz érték a látszat ellenére nem ugyanabban a dimenzióban mozog! Ha a pénz szabja meg a kultúrális színvonalat, a kultúra elsilányul."
Alapvetően igazad van, de itt nem a kultúráról van szó, mivel a médiának pusztán egy szeletét teszi ki a kultúra közvetítése.
A piac kialakulásán én azt értem, hogy sikerült Magyarországon, hosszú idő után, a "jobboldal"-nak olyan meghatározó médiát megteremtenie, melynek része a Magyar Nemzet, a Magyar Hírlap, a Heti Válasz, a HírTV, ezek stabil, széles közönséghez eljutó médiák. Aztán ott van, egy számomra kiegyensúlyozott TV, a DunaTV, amely valóban értéket közvetít, s bár a felületes szemlélő azt mondaná, hogy inkább jobbra húz, ez inkább a témaválasztását illetően igaz, mivel ténylegesen azért jött létre, hogy a világ magyarságának műhelye legyen.
Megint csak azt tudom mondani, szerintem az MTV szerepét túlértékelitek, ám legyen, de jövőre nem lehet majd elmondani róla, hogy baloldali lesz, mert mint írtam, a közpénzen finanszírozott TV mindig is a politikai játékszere.
A TV2 és az RTL pedig sem nem baloldali, sem semmilyen kultúrát nem közvetít, egyszerűen egy igénytelen, pusztán fogyasztásra, méghozzá occó, agymosó fogyasztásra szakosodott képződmény, amely sajnálatos módon az ország szellemi és erkölcsi színvonalát tükrözi vissza. Ez így volt a Fidesz 4 éve alatt is, így van most is, így lesz jövőre is.
Medve: válaszom a fentiekben+az MR1-nek még annyi súlya sincs, mint a Szittyakürtnek.
Egyetértek, úgy látszik megvannak a jobboldali médiának a pénzügyi, de nincsenek meg a személyi feltételei. Hiányoznak vagy nem is keresik a jó szakembereket, akik kellő hatékonysággal működtetni is tudnák. Az is nagy kérdés, hogy mi lesz velük a választások után, amikor beüt a kormánypártiság réme, ami még a profiknak is megoldhatatlan probléma, nemhogy a dilettánsoknak.