Kósa Lajos, a tüntetés kezdeményezője felszólalásában Bajnai Gordont elemezte, és arra jutott, a miniszterelnök nem válságkezelő, hanem inkább egy felszámoló. A kormányfő a magyar emberek bizalmát nem is akarja elnyerni, kizárólag a befektetőknek akar megfelelni. "A Monty Phyton Magyarországra akar jönni forgatni" - érzékeltette a helyzetet Kósa beszéde elején. "Balázs átverései már nem ütik meg az ingerküszöböt, Magyarország Abszurdisztánná vált" - utalt arra, hogy a kormány szerinte érthetetlen dolgokat művel az országgal: szétlopják, felszámolják, lepusztítják. Debrecen polgármestere ezután a törvényes kereteken belül megvalósuló ellenállásra szólította fel az önkormányzatokat, majd ismertette azt a 12 pontot, melyben kimondta, hogy minden településnek joga van iskolájához, kultúrájához, templomához, vagyonához és legalább egy rendőrhöz.
Bernáth László, Tetétlen polgármestere arra kérte a kormányzatot, hogy vonja vissza a költségvetési törvény tervezetét, és helyette olyat terjesszen elő, ami az emberek érdekeit képviseli. A jelnyelven felszólaló Kósa Ádám európai parlamenti néppárti képviselő a fogyatékkal élőket érintő megszorításokról szólt, és úgy fogalmazott: Európában példátlan az a helyzet, hogy ezt a társadalmi csoportot a legsúlyosabb elvonás sújtja. A rendezvényen minden felszólalást jeltolmács fordított.
Az MSZP szerint a Fidesz közpénzből fizette a résztvevők utazási kötségeit. Az esemény után kiadott közleményükben pedig hiteltelennek nevezték a megmozdulást, mivel a kormány már megállapodott az egészségügyi ágazattal, a fogyatékosok szervezeteivel, az egyházakkal a jövő évi költségvetési támogatásukról, illetve a gyermekétkeztetés finanszírozásáról is megoldódni látszik. Az SZDSZ szerint a megmozdulás ugyan jogos volt, de magát az eszközt szánalmasnak tartják.
Kósa Lajos: Magyarország Abszurdisztán (Index)