A világ legsikeresebb országait követi Magyarország – de a mindenszaristáknak ez se jó
Nevetséges érvekkel támadják a magyar kutatási hálózat átalakítását, amely Nyugat-Európa és Ázsia legjobb modelljeiből merít. Kohán Mátyás írása.
A felsőoktatás értékrendjét eluralta a pénz - állítja a Professzorok Batthyány Köre.
A felsőoktatási intézmények számára a hallgatók elsősorban az anyagi támogatás megszerzésének eszközei - egyebek közt ez áll a Professzorok Batthyány Körének (PBK) tegnapi közleményében, amely erősen bírálja a magyar felsőoktatás egészét. A hallgatói fejkvóta az egyetemeket és a főiskolákat a minőség leszállítására ösztönzi - fogalmaznak a professzorok. Szerintük ezért - a minőségi szempontokra építve - át kell alakítani a finanszírozási rendszert. Arról ugyanakkor, hogy ezt miként képzelik, nem írnak.
A közlemény szövege egybecseng Pálinkás Józsefnek - aki tagja a PBK-nek is - a Műegyetem keddi tanévnyitó ünnepségén elmondott beszédével. A Magyar Tudományos Akadémia elnöke úgy fogalmazott: a hallgatók sok helyen nem nevelendő, oktatandó társai a tanároknak, hanem a fejkvóta "részvényjegyei".
A PBK kifogásolja azt is, hogy a felsőoktatási törvény lehetővé teszi a magasabb vezetői beosztás túlfizetését és túl hosszú birtoklását. Ez szerintük az állami intézményekben egy kiváltságos vezetői réteg kialakulásához vezethet, amely számára nagy kísértés, hogy az intézmény érdekei helyett a politikát szolgálja ki.
Professzorok támadják a felsőoktatást (NOL)