Hat dimenzióban vizsgálták a gyerekek jólétét: anyagi források, egészségügy, oktatás, az "iskolai élet minősége" (ez a kettő nem ugyanazt jelenti a vizsgálatban), lakhatás és kockázati magatartások, vagyis az ivás, dohányzás, kamaszkori teherbe esés tekintetében. Harminc ország adatait hasonlították össze.
A gyermekszegénységet összevető adatsor szerint az OECD-országokban minden nyolcadik gyerek szegény. Az Egyesült Államokban minden negyedik, míg Magyarországon - legalábbis e vizsgálat szerint - minden tizenegyedik.A gyerekek egészségügyi ellátását és biztonságát vizsgáló kategóriában Magyarország a tizenegyedik. A védőoltási programok hatékonyságát viszont Magyarországon ítélték a legjobbnak. Oktatás kategóriában Magyarország a 12., az úgynevezett "iskolai élet minősége" kategóriában pedig a hetedik helyen végzett. Előbbi az oktatás eredményeit és a kimaradók arányát, utóbbi pedig a gyerekek közérzetét vizsgálta az iskolában.
Ami a kamaszkori teherbe esést illeti, az OECD-átlag 15 terhesség ezer 15 és 19 év közötti lányra, ezzel szemben például az Egyesült Államokban csaknem ötven terhesség jut ezer ilyen korú lányra. Magyarország is az OECD-átlag fölött van, mintegy 21 terhességgel. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy az úgynevezett kockázati magatartások kategóriában Magyarország az utolsók között, a 25. helyen végzett. A vizsgált országok közül Magyarországon a negyedik legrosszabb a dohányzó fiatalok aránya. A 15 éves gyerekek 21 százaléka gyújt rá legalább egyszer egy héten, szemben az OECD-átlaggal, ami 17 százalék. Alkoholfogyasztási mutatóink egy fokkal jobbak: itt Magyarország a hatodik legrosszabb helyen végzett. A 13 és 15 éves korosztály összesített adatai szerint nálunk a gyerekek 23 százaléka volt már részeg legalább kétszer életében.
Gyerekeink isznak, de szeretik az iskolát (NOL)