A nyugati világ „nem működő államait” máshol tessenek keresni – ne minálunk!

„Nem működő állam” az, ahol Jean-Philippe leállíthatja a brüsszeli tömegközlekedést, mert 3020 helyett 3070 eurót kíván keresni. Kohán Mátyás írása.

A távozó Balogh Zsolt általános és műszaki vezérigazgató-helyettes Vitézy Dávid szerint Hagyó Miklós embere volt.
A BKV közleménye szerint 2009. július 31-ével távozott a cégtől Balogh Zsolt általános és műszaki vezérigazgató-helyettes. A közlemény szerint a munkaviszony megszüntetése Balogh Zsolt kezdeményezésére közös megegyezéssel történt. A vezető nem kap végkielégítést. Munkakörének a műszaki területre vonatkozó részét Takács Péter jelenlegi logisztikai igazgató veszi át megbízott műszaki vezérigazgató helyettesként, az általános vezérigazgató helyettesi feladatokat pedig saját hatáskörbe vonja a vezérigazgató.
Vitézy Dávid, a cég felügyelőbizottságának tagja szerint Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes egyik legerősebb bástyája dőlt ki a város és a cég vezetése közti hatalmi viszályban. Hozzátette: Balogh Zsolt Hagyó Miklós szocialista városüzemeltetési főpolgármester-helyettes egyik legerősebb bástyája volt, távozása a része annak a hatalmi viszálynak, ami a város és a BKV vezetés között dúl.
Távozik a BKV vezérigazgató-helyettese (Index)