Lánczi András: A szigorú erkölcsöt valló nép az örök hiszékenysége miatt vakhittel omlott az elit képmutatóbb részének a karjaiba

Képmutatásból, dühből, arroganciából, kollektív bűnösségből soha nem lesz egy kultúra, ezért nemzeti egység sem.

Szerinte országa, amelyért 80 évvel ezelőtt harcolt, most a „pokolba tart”.

Carl Spurlin Dekle, Plant City veteránja a tengerészgyalogságnál töltött idejére visszaemlékezve értékelte az országának a jelenlegi állapotát. Elmondta, hogy bár a háborúban való küzdelem volt a legnagyobb büszkesége, az abban elesett bajtársai nem a mai Amerikáért haltak meg.
„Az emberek nem veszik észre, hogy mijük van” – mondta Dekle a Fox13-nak.
Amit tettünk, amiért harcoltunk, és a fiúk, akik meghaltak érte, mindez már a semmibe veszett. Az országunk a pokolba tart”.
Amikor a veterán arról kezdett el beszélni, hogy milyen ellentétek vannak aközött az Amerika között amiért ő harcolt és aközött amiben most él, könnyekre fakadt:
„Szeretném, ha a fiatal gyerekek rájönnének, hogy a szabadságnak súlyos ára van. Nem mások jóságából adják az embereknek” – jelentette ki, hozzátéve, hogy „Olyasvalami, amiért küzdeni kell, és néha meg is kell halni érte”.
„Senki sem fogja olyan jól érezni magát, mint én. Senkinek sem lesz arra lehetősége, mint nekem. Ez már nem ugyanaz.
A mi fiaink nem ezért haltak meg”
– jelentette ki, kerek-perec.
Nyitókép: YouTube-képernyőkép