„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Lipcsében több migránst látott, mint a szerb határon a határvédelmi szolgálat teljesítése közben – nyilatkozta Rédli András világbajnok párbajtőrvívó, aki a nyáron határvédelmi feladatokat is ellátott szerződéses katonaként.
Szerződéses katona vagyok, megcsináltam az alapkiképzést még 2014-ben és utána jelentkeztem a határvédelmi szolgálatra – nyilatkozta Rédli András olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnok magyar párbajtőrvívó a Digisport Reggeli Start című műsorában kedden. Rédli a lipcsei vívó világbajnokságot követően szektorparancsnokként teljesített kéthetes határvédelmi szolgálatot a déli végeken.
Szóba került a műsorban az a hír is, miszerint a nyári lipcsei vívó világbajnokságon migránsok zavarták meg a vívók nyugalmát, legalábbis ezt nyilatkozta Boczkó Gábor Magyar Vívó Szövetség főtitkára. Az esetet követően a lipcsei városvezetés és a rendőrség is tagadta, hogy bármilyen nagyobb atrocitás történt volna a városban. Matthias Hasberg, a lipcsei önkormányzat szóvivője akkor azt mondta, hogy „Lipcse egy biztonságos város, ahol az emberek nappal és éjszaka is szabadon mozoghatnak. Semmiképpen sincs szükség arra, hogy kizárólag és csak csoportosan kellejen átmenniük a városon, még a magyar sportolóknak sem.”
Az ügy kapcsán a világbajnok sportoló azt mondta Szombathy Pál műsorvezetőnek, hogy „az az igazság, hogy amit Boczkó Gábor mondott, az teljesen helytálló volt, valóban megtörténtek ezek az incidensek, láttuk őket, ugyanakkor félnünk nem kellett semmitől”. A műsorvezető kérdésére Rédli azt is elmondta, hogy Lipcsében több migránst látott, mint a szerb határon a határvédelmi szolgálat teljesítése közben. Ebben szerinte az is közrejátszott, hogy ő egy olyan határszakaszért volt felelős a déli határon, ahol általában kevesebb „átvágás történik”, mint más szektorokban, ahol napi rendszerességgel előfordul ilyen.