Budapesten kereste az európai álmot a BBC, avagy hogyan jutott el Magyarország negyed évszázad alatt a vasfüggöny lebontásától a déli határzár megépítéséig?
A BBC európai álmot kereső sorozatának második részében a mozgás szabadságáról forgattak – Magyarországon. A brit köztévé stábja az osztrák-magyar határnál kezdett, megemlítve és megmutatva, hogy ahol negyed évszázada még a vasfüggöny állt, ott ma bringaút van.
A riportban aztán megszólal egy szegedi orvos, aki elmondta, az uniós csatlakozásnak köszönhetően kifejezetten könnyű dolga volt, hogy Angliában folytassa orvosi karrierjét. Ezzel nincs egyedül, számos magyar orvos dolgozik inkább nyugat-európai országban, amit a hazai egészségügy meg is szenved, hangzik el. Szóba kerül a migránsválság is: a BBC képeket közöl a Keleti pályaudvar körüli tavaly augusztusi állapotokról, a megépült déli határzárról, megemlítve, hogy Magyarország zárta le elsőként a határt.
A brit tévé mutat pár részletet Orbán Viktor március 15-i beszédéből, melyben Brüsszelt és az uniós bürokratákat jelöli meg az Európát fenyegető legnagyobb veszélynek. Megszólal Kovács Zoltán kormányszóvivő is, aki a liberalizmus bukásáról magyarázott az egyébként végig Herschel-táskában mászkáló riporternek.
Szóhoz jut a paksi oroszok által építendő bővítés kapcsán a volt fideszes környezetvédelmi államtitkár, Illés Zoltán is, hogy az oroszok térnyeréséről beszéljen.