Ez a három férfi rongálhatta meg a hanuka alkalmából állított gyertyatartókat

2013. december 01. 16:33

A rendőrség közzétette a térfigyelő kamerák felvételét arról a három férfiről, akik péntek hajnalban gyertyatartókat és táblákat rongáltak meg a fővárosban.

2013. december 01. 16:33

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint ismeretlen férfiak 2013. november 30-án 5 óra 5 perc és 5 óra 45 perc közötti időben a hanuka tiszteletére emelt gyertyatartókat és emléktáblákat rongáltak meg – áll a BRFK közleményében.

A három fiatal férfi először 2013. november 30-án 5 óra 5 perc és 5 óra 10 perc közötti időben a budapesti Blaha Lujza téren, majd 2013. november 30-án 5 óra 12 és 5 óra 28 perc közötti időben a Nyugati téren, ezt követően pedig szintén aznap 5 óra 45 perc körül a Városház parknál rongálták meg a vallási szimbólumokat.

A három fiatal mozgásáról a térfigyelő kamera felvételt készített, melyeken kb. 180-190 cm magas, 18-20 év körüli férfiak láthatóak. Az egyik férfi az elkövetés idején fekete bomberdzsekit, fehér sálat, fehér terepmintás nadrágot, magas szárú fűzős bakancsot, kötött sapkát, kapucnis pulóvert, fekete hátizsákot viselt. A másik férfi rövid hajú, szemüveges, aki az elkövetés idején fekete kapucnis „pufi” dzsekit, világosszürke színű farmernadrágot, többszínű foltos hátizsákot viselt. A harmadik férfi szintén szemüveges. Az elkövetés idején parka kabátot viselt, melynek kapucnija szőrmével futtatott, és sötét nadrág valamint fehér talpú- fekete magas szárú edzőcipő volt rajta.

A BRFK Bűnügyi Főosztály Betörési Osztálya kéri, hogy aki a felvételen látható férfiakat felismeri, jelenlegi tartózkodási helyükről vagy a bűncselekménnyel kapcsolatban érdemleges információval rendelkezik, hívja a Budapesti Rendőr-főkapitányságot a 06-1-443-5000 telefonszámon, illetve névtelensége megőrzése mellett tegyen bejelentést az ingyenesen hívható 06-80-555-111 „Telefontanú” zöld számán (h-cs.: 8-16, p.: 8-13), a 107 vagy 112 központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.

Összesen 471 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Marschalkó Lajos 2
2013. december 02. 15:04
A kereszt tehát nem a húsvét, hanem az egész kereszténység jelképe; nem véletlen, hogy a templomok tetejéről se szedik le a keresztet a húsvéti időszak végén... A jászol szép, de inkább a templomokba való, a forgalmas közterületeken manapság sajnos csak szemétkosárnak használnák. A kereszt viszont egy felkiáltójel, mely felhívja a figyelmet az ünnep valódi (keresztény) értelmére. És tövében rendszerint ott egy adventi koszorú is… Aki még mindig annál a teológiailag megalapozatlan kötekedésnél tart, miszerint „a Jobbik fakeresztjei nem illenek a karácsonyhoz”, annak – de csak annak – nem ajánlom Nyirő József A Megfeszített című filmdrámáját. Ugyanis míg a Jobbik csak Krisztus megszületését és megváltó szenvedését hozta összefüggésbe, addig a kiváló erdélyi író 1948-ban írt művében még messzebb megy: a Trianonban ártatlanul halálra ítélt Magyarországról is Jézus megfeszítésére asszociál. (Bár a filmdrámából jellemző módon a mai napig sem készült mozgókép, az ezredévben bemutatásra került ugyanezzel a címmel egy nagyszerű rockopera Koltay Gábor rendezésében.) Novák Emőke k.info
Marschalkó Lajos 2
2013. december 02. 15:03
Dr. Kiss Imre szeged-csanádi rk. püspöki helynök a Jobbik szegedi keresztállításán 2004-ben ezt mondta: „Advent, karácsony... és kereszt? Hogy jön ide a kereszt? Miért nem karácsonyfát és Betlehemet állítunk? Nem rontja le hangulatunkat egy keresztfa? Nem! A kereszt advent-karácsony legmélyebb értelmére mutat rá. Ha karácsony a szeretet ünnepe – hát a legnagyobb szeretet a kereszten mutatkozott meg. Aki karácsonykor megszületett, annyira szeretett bennünket, az embert, hogy életét adta értünk. Senkinek sincs nagyobb szeretete annál, mint aki életét adja másokért.” A Jobbik adventi keresztállításán fogást keresők rendszeresen felteszik e kérdést: miért nem karácsonyfát és Betlehemet állítunk inkább? A kereszt azonban elsősorban nem a húsvét, hanem a kereszténység jelképe. Mi pedig pont arra kívánjuk felhívni a figyelmet, hogy a karácsony nem a fenyő ünnepe, vagy az ajándékozásé, hanem a kereszténységé: Krisztus eljött, hogy meghaljon értünk. „Ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul bűneinkért” (1Jn 4,10). Megszületett a Megfeszített! – fogalmazhatjuk meg tömören azt, hogy Jézus megtestesülése és megváltó szenvedése nem választható szét egymástól; azért jött el közénk, hogy életét a kereszten szeretetből elveszítse.
Marschalkó Lajos 2
2013. december 02. 15:02
Keresztállítási missziónkat sok településen nem engedélyezi a politikai vezetés. Igyekeznek tiltott jelképnek nyilvánítani a keresztet, vagy legalábbis közterületi felállítását akadályozni, „mi azonban a megfeszített Krisztust hirdetjük. Ő a zsidóknak ugyan botrány, a pogányoknak meg ostobaság, a meghívottaknak azonban, akár zsidók, akár görögök: Krisztus Isten ereje és Isten bölcsessége.” (1Kor 1,23-24)
Marschalkó Lajos 2
2013. december 02. 15:01
A keresztállítási misszióval már jó néhány éve hazafias küldetést is teljesít a Jobbik: a magyar címerben is szereplő, apostoli kettőskereszteket állítjuk fel. A társadalom egyik legfőbb összetartó ereje ugyanis az egészséges nacionalizmus, a hazaszeretet, melyet szintén nem engedhetünk kirekeszteni a közgondolkozásból.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!