Fábri György, az ELTE rektorhelyettese a Hír TV Versus című műsorának vendégeként elmondta, tizenhárom évvel ezelőtti kandidátusi disszertációja témájául a felsőoktatás nyilvánosságát választotta. A dolgozatban panaszkodott, hogy a magyar közvélemény nem érdeklődik az egyetemeken zajló munka iránt, ez mára viszont megváltozott, másról sincs szó a közbeszédben, mint az ELTE botrányairól.
A listaügy kapcsán kijelentette: „az, hogy listák készülnek, az magától értetődik”, mivel egyetemi nyilvántartások, hallgatók közti ügyek (kollégiumi helyek és ösztöndíjak odaítélése, rendezvényszervezés) óhatatlanul írnak ilyeneket. „Ezzel semmi baj nincs, a világon ez mindenütt természetes” – mondta Fábri, aki hozzátette, hogy nem is a hallgatók gyomorforgató jellemzése az igazán furcsa, ez csak egy „brancsos játék” lehetett szerinte. Az igazán rossz ebben az ügyben az, hogy ezeket a listákat elérhetővé tették. Az ELTE BTK HÖK hallgatói önkormányzata azzal védekezik, hogy mások írtak bele, de ha ez igaz, akkor hatalmas probléma, „ez olyan mértékű felelőtlenség”, ami személyesen fáj Fábrinak.
Az egyetem külön vizsgálni fogja, hogy az ELTE bölcsészkarán a Jobbik szisztematikus pártépítése folyt-e, mivel a korábbiakkal ellentétben komoly írásos vádak merültek fel ennek kapcsán az egyetemmel szemben.