Az Európai Bizottság bejelentette: milliárdokról mond le Magyarország

Az Euractiv beszámolója szerint Budapest eddig 16,2 milliárd euróra pályázott, de a Bizottság még nem hagyta jóvá a magyar tervet.

Takarékossági okokból nem automatikusan, a fényviszonyok romlásakor, hanem fix időpontban kapcsolódik be a közvilágítás.
A Fővárosi Közgyűlés döntése értelmében június végétől nem akkor kapcsolódik be a közvilágítás Budapesten, amikor besötétedik, hanem fix időpontban. A változás oka a spórolás, félévente 66 millió forintot takarítanak meg a lépéssel. A járókelőknek viszont nem tetszik, hogy szürkületkor nincs közvilágítás, van, aki a közbiztonságot félti.