„Nagyon durva volt ezen gondolkozni” – Botka arról, hogy miért hosszabbított a Fradival

„Miután kinevezték Borbély Balázst, onnantól kezdtem el érezni azt, hogy van még esély arra, hogy itt maradhassak.”

Kerék-Bárczy Szabolcs, volt MDF-es politikus a Bibó István Közéleti Társaság által szervezett rendezvényen beszélt a konzervativizmus helyzetéről a mai Magyarországon.
A Bibó István Közéleti Társaság tavaly őszi rendezvényének vendége volt Kerék-Bárczy Szabolcs. Szabadelvű liberális konzervatívként határozta meg magát, a mai magyar konzervativizmusról szóló előadásában. Véleménye szerint 2014-ben minden erővel a jelenlegi kormány leváltására kell összpontosítani. Üdvözölte azt a felvetést, hogy kellene egy új, igazán konzervatív párt, ám szerinte ehhez két nagyon fontos feltételnek kell teljesülnie, mégpedig: a politizálni akaró és képes értelmiségiek kritikus tömege, valamint transzparens, teljesen áttekinthető finanszírozás.