Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Egy rögtönzött kutatás a megjelentek között nagy valószínűséggel kevés gyakorló tanárt talált volna.
„Sokaknak támadhatott hiányérzete az úgynevezett pedagógustüntetések kapcsán. Volt itt minden, ami liberálbaloldali szem-szájnak ingere: kormányszapuló vulgáris rigmusok, transzparensek, hosszadalmas, hergelő politikai beszédek, vezető baloldali pártpolitikusok felvonulása, néha egy kis trágárkodás, majdnem minden, ami kell egy mai menő ellenzéki demonstrációhoz. Egyvalami volt csak kevés, ami pedig elengedhetetlen kelléke kellene, hogy legyen az effajta liberális úri, helyesebben elvtársi murinak: állampolgárok számottevő tömege. És ha már itt tartunk, még valami fontos rekvizítum, kellék szintén hiányzott: maguk a pedagógusok. Márpedig nélkülük mit sem ér egy vérbeli tiltakozás, még a magukat liberálisnak, zöldnek hívó nemzetközi szélsőbaloldali berkekben sem.
Természetesen nem állítjuk, hogy ne lett volna egy szál pedagógus sem az Országház előtt, elég csak a baloldali és liberális gyökerű szakszervezetek prominenseire és tagjaira gondolni. Ám egy rögtönzött kutatás a megjelentek között nagy valószínűséggel kevés gyakorló tanárt talált volna.
Ha már itt tartunk, arról sem ártana tájékozódniuk, vajon miért mozgat meg olyan kevés embert ez a »Fúj kormány!« álságos, álérdekvédő demonstrációsorozat. Hát azért, mert itt sem akarják egy percig sem szimpatikussá tenni magukat, kizárólag arra koncentrálnak, hogy a lakosságot, tanárokat, diákokat rávegyék, sőt rászorítsák valamire – véletlenül mindig a jobbközép polgári kormány támadására. Meg tudja valaki mondani közülük értelmes, egyszerű szavakkal az általuk státustörvénynek nevezett, sőt gúnyolt, szidalmazott tervezetről, javaslatról, hogy mi a bajuk vele? Érdemes beleolvasni a Soros György által támogatott Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) álszakmai szövegébe, amit arról állítottak össze, mik a törvény úgymond legégetőbb kérdései. Értékes jutalmakat lehetne kiosztani azok között, akik ez alapján vagy a Gyurcsány-párt bosszútörvényt emlegető kirohanásai nyomán rájönnek, valójában mi a gondjuk azzal, hogy a pedagógusok a közalkalmazotti helyett köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban lesznek a jövőben. Hihetetlen, hogy mennyire semmilyen értékelhető konkrétumot nem tudnak mondani.”
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd